טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

מכון דוידסון מחבר אנשים למדע

דצמבר 17, 2017 @ 3:15 pm - 7:30 pm

מכון דוידסון

תחרות "אס פקטור" (S-factor) בהנחיית דודו ארז, הרצאה של מנחה הטלוויזיה והמדען המפורסם ביותר בבריטניה, הלורד רוברט וינסטון והופעה מוזיקלית מדעית של הזמר חמי רודנר וד"ר ליאת יקיר
#iSciCon2017
ביום ראשון, 17 בדצמבר, בשעה 15:15, ייפתח כנס תקשורת המדע של מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע בשיתוף עם משרד המדע והטכנולוגיה ואוניברסיטת האו"ם (UNU-MERIT). הכנס ייערך זו השנה השנייה ויציף את השאלה איך יכול המדע להגיע לציבור הרחב באמצעות התקשורת. מיטב המומחים בתחום יציגו בכנס את השיטות, הניסיון והחדשנות בתחום תקשורת המדע.

אורח הכבוד של הכנס יהיה הלורד פרופ' רוברט וינסטון, חוקר פוריות מוערך ואחד המדענים הידועים והמוכרים ביותר בבריטניה, מנחה פופולרי של תוכניות מדע בטלוויזיה, ספקן בעל שם, אוהד שרוף של קבוצת הכדורגל ארסנל ובעל חוש הומור מטורף, אשר יציג דרכים יצירתיות להנגשת המדע.

לראשונה בישראל תערך תחרות "אס פקטור" (S-Factor), תחרות כישרונות מדעיים, בהנחיית דודו ארז ("החפרנים", "שלושה שיודעים") שבה יגישו המועמדים מדע בדרכים אמנותיות כמו "לשיר" מולקולה או "לרקוד" נוסחאות מדעיות. כמו כן, במהלך הכנס יערכו פאנלים והרצאות בנושאים שונים. בינהם, איך הופכים פוסט מדעי לוויראלי והטרנדים החמים והעולמיים בתחום תקשורת המדע שיועברו מפי מומחים בתעשיית המדע והתקשורת. לסיום יועלה המופע "אור לאהבה" עם המוזיקאי חמי רודנר וד"ר ליאת יקיר – במסע מוזיקלי מדעי בעקבות האהבה.

רקע על המציגים בכנס:
אורח הכבוד והמרצה המוביל של הכנס, הלורד פרופ' רוברט וינסטון, פרופסור למדע וחברה, פרופסור אמריטוס לחקר הפוריות באימפריאל קולג' בלונדון ואחראי על תקשורת המדע באותה אוניברסיטה. פרסם יותר מ־350 מחקרים וזכה ב־24 תארי דוקטור לשם כבוד. תוכנית הטלוויזיה שלו זכתה בשלושה פרסי BAFTA, ארבע מועמדויות לאמי ופרסים בינלאומיים רבים אחרים. בתחילת הקריירה שלו עזב את מדעי הרפואה למען התיאטרון וזכה בפרס הלאומי להפקה הטובה ביותר בפסטיבל הבינלאומי באדינבורו. היה יו"ר הוועדה למדע וטכנולוגיה בפרלמנט הבריטי וחבר במועצה המדעית להנדסה ופיזיקה.

פרופ' אילת ברעם-צברי, ראש קבוצת תקשורת המדע בפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון, חברת האקדמיה הצעירה הישראלית וכן חברת ההנהלה המדעית של PCST – הארגון הבינלאומי לתקשורת המדע. בעלת דוקטורט ממכון ויצמן למדע בתחום הוראת הביולוגיה, חברת סגל בטכניון מאז 2008. בנוסף ברעם-צברי היא כלת פרס ינאי למצוינות בהוראה באקדמיה לשנת תשע"ו.
כמו כן, ישתתפו מיה סילבר זיו, תאגיד השידור הישראלי, יומירן ניסן, מנכ"ל עמותת "מדע גדול בקטנה" ויפעת מור, דוקטורנטית חוקרת רשת במחלקה לתקשורת, האוניברסיטה העברית ושותפה מייסדת ב- Laika

מכון דוידסון הפך להיות לגוף המוביל בישראל בתחום תקשורת המדע לאחר טרנספורמציה משמעותית שביצע בתחום הדיגיטל. בשנים האחרונות הקים המכון את היחידה לתקשורת המדע בראשות ד"ר ארז גרטי אשר פועלת בכדי להכניס את המדע לכל בית, מחשב וסמארטפון.
כיום נחשפים לאתר ולאפליקציה מאות אלפי אנשים ובאתרי התוכן המובילים בישראל. אחת מהמטרות האסטרטגיות של מכון דוידסון היא להנגיש מדע בסיסי ועדכני לכלל האוכלוסייה מתוך תפיסה שחברה שמבינה מדע היא מצליחה ומשגשגת יותר.

ליאת בן דוד, מנכ"לית מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן: "תקשורת רציפה בין המדעים לבין הציבור היא אבן יסוד בבנייתה של חברה המבקשת לשגשג במאה ה-21, משלוש סיבות מרכזיות: היא מקדמת את החשיבה הביקורתית הלוגית ככלי מרכזי בתהליכי קבלת החלטות ופתרון בעיות בחיי היומיום; היא מעודדת את הבחירה במקצועות המדעיים כדרך חיים, בחירה שהיא חיונית להמשכיות המדע כמקדם בריאות ואיכות חיים; והיא מחזקת את התמיכה של הציבור הרחב בהשקעת המשאבים הנחוצים לקידום המחקר המדעי, כאינטרס חברתי-לאומי. כמובילי תפיסה זו, הנגשת המדע לכל היא אחת המטרות המרכזיות של מכון דוידסון – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע".

לו"ז הכנס:
15:15-15:45- התכנסות והרשמה
15:45-16:00- ברכות ודברי פתיחה
16:00-16:30- הרצאה בנושא "מה חדש במדיה החדשה?" בהובלת פרופ' אילת ברעם-צברי, הפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה, הטכניון
16:30-17:30- פאנל בנושא "פייסבוק, אינסטגרם והמדע שביניהם – על הנגשת מדע ברשתות החברתיות", בהשתתפות :מיה סילבר זיו, תאגיד השידור הישראלי, יומירן ניסן, מנכ"ל עמותת "מדע גדול בקטנה" ויפעת מור, דוקטורנטית חוקרת רשת במחלקה לתקשורת, האוניברסיטה העברית
17:30-18:00- הפסקה, כיבוד קל והדלקת נרות חנוכה
18:00-18:45- הרצאה בנושא "מחויבותו של המדען: הדרכים היעילות לתקשר מדע" בהובלת אורח הכבוד של הכנס, פרופ' רוברט וינסטון, פרופ' למדע וחברה, פרופסור אמריטוס לחקר הפוריות באימפריאל קולג' בלונדון
18:45-19:30- S-Factor איך לשיר מולקולה? תחרות כישרונות מדעיים בהנחייתו של דודו ארז
תו הסיום – פרופ' אהוד שפירא, יעלה אביטל, נעם שוס, גלעד הילדסהיים ויבגני ליסורגסקי יבצעו ״שיר למכשיר״ מאת הנרי פרסל, מועמד ודאי לזכייה בפרס ראשון בתחרות s-factor לו הייתה מתקיימת לפני שלוש מאות שנה.
19:30-20:00- ארוחת ערב קלה
21:00-20:00 – "אור לאהבה" – מופע מדעי מוזיקלי של ד"ר ליאת יקיר וחמי רודנר

לפרטים נוספים והרשמה- https://davidson.weizmann.ac.il/programs/science-communication

פרטים

תאריך:
דצמבר 17, 2017
זמן:
3:15 pm - 7:30 pm
אירוע תגיות:

ITPortal.co.il