HP אינדיגו מכריזה היום על הרחבת הקמפוס של החברה בקרית גת

0

ההשקעה בפרויקט בהיקף של כ-150 מיליון ₪, מצטרפת וממשיכה את סך השקעות של HP בשוק הישראלי שמסתכם במעל ל-25 מיליארד ש"ח

HP אינדיגו מכריזה היום על הרחבת הקמפוס של החברה בקרית גת, והוספת מפעלים חדשים לייצור מגוון סוגי הדיו הייחודיים של אינדיגו. קומפלקס זה מתווסף למפעל להרכבת מכונות הדפוס הדיגיטליות החדישות של אינדיגו ולמפעל יצור הדיו שהוקם בשנת 2004.
עם היקף השקעה המוערך במעל ל-25 מיליארד שקלים בשוק המקומי לאורך השנים האחרונות, למעלה מ-6,000 עובדים וייצוא בהיקף מוערך של ארבעה מיליארד שקלים בשנה, בחברה מדגישים כי הפעילות בישראל מהווה נדבך חשוב במאמצי החברה להגדלת נתח השוק שלה וצמיחתה.
הקמת המפעלים החדשים נועדה לתמוך בצמיחה של HP העולמית בתחום הדפוס, המונעת בעיקר ע"י המעבר המואץ של שוק מכונות הדפוס התעשייתיות ממערכות אנאלוגיות למערכות דיגיטליות. כיום מובילה HP אינדיגו את שוק הדפוס הדיגיטלי העולמי עם נתח שוק של 71 אחוזים, 13 אחוז יותר מבשנה שעברה. אינדיגו סיימה את השנה עם רבעון שיא בכל תולדותיה, וצמיחה של 20 אחוזים לעומת השנה שעברה.
במהלך שיחה עם אנליסטים שהתקיימה ב-20 לנובמבר, ציינה מג ויטמן מנכ"ל HP העולמית לשבח את חטיבת אינדיגו באמרה: "הרבעון הרביעי היה רבעון שיא עבור חטיבת אינדיגו שלנו, אשר מבטא מימוש החזון והפוטנציאל של אינדיגו להוביל לשינוי בדפוס מאנלוגי לדיגיטלי".
לפני כחצי שנה, לקראת תערוכת הדפוס העולמית DRUPA, השיקה HP את הדור הבא של מוצרי הדפוס הדיגיטלי המסחרי העולמי בהיקף השקעה של כ- 4 מיליארד ש"ח במחקר ופיתוח. כמחצית

מההשקעה בוצעה בישראל, ובמוקד ההשקעה היו מכונות הדפוס הדיגיטליות של HP אינדיגו אשר מפותחות ומיוצרות בישראל.
כחלק ממחויבות HP לאיכות הסביבה, המפעלים החדשים הם הראשונים ב-HP, וכן הראשונים בישראל שנבנו בהתאם לסטנדרט LEED הסביבתי המחמיר. המפעלים תוכננו להיות חסכוניים במים, יעילים בצריכת אנרגיה תוך שימוש מוקפד בחומרי גלם והקפדה על איכות אוויר גבוהה בתוך כתלי המפעלים.
הקומפלקס החדש משתרע על פני 30,000 מטרים בנויים, והוא נבנה בצמוד למפעלי הייצור הקיימים של חטיבת אינדיגו, מה שמהווה למעשה הכפלה של שטחי הייצור במתחם כולו (סה"כ 56,000 מטרים בנויים). הקמפוס אף משמש כמרכז הכשרה ולימודים, ולאינטגרציה יצורית של מכונות הדפוס של אינדיגו.
נוכחותה הרחבה של אינדיגו משפיעה גם על פיתוח אזור התעשייה של קרית גת עצמו. בשנים האחרונות העתיקו מספר ספקים של החטיבה את מפעליהם והקימו אותם לצד קומפלקס HP וזאת כדי לקצר זמני אספקה ולקדם שיתופי פעולה.
אלון בר שני, מנכ"לHP אינדיגו: "הלקוחות של אינדיגו דורשים מאיתנו בדרך קבע להוביל לחדשנות הן בהצע הפתרונות שלנו כמו גם בפעילות הייצור, ולהסיר מגבלות, להוביל לחדשנות הן בהצע הפתרונות שלנו כמו גם בפעילות הייצור. באמצעות היכולות החדשות שלנו לאספקת דיו אנחנו יכולים לתמוך ולהעצים את הצמיחה העסקית של לקוחותינו ולסייע להם להגדיל את הרווחיות שלהם בעולם הדפוס התחרותי".
עוד הוסיף ואמר אלון: " כחלק ממדיניות החברה הכוללת מיושמת גם במפעל זה מדיניות של תעסוקה מגוונת. בין השאר ניתן למצוא במפעל עובדות בדואיות מרהט, עולים חדשים ועובדים ממגזרים רבים אחרים. העובדים מועסקים במגוון מקצועות אליהם הוכשרו, בניהם כימיה, פיזיקה, הנדסה ועוד. אנחנו מתכוונים להמשיך ולמקסם גישה זו בגיוסינו הצפויים גם בעתיד".


שתף

אודות מחבר

ITportal

כל מה שמעניין בעולם הטכנולוגיה, סלולר, חומרה, אחסון, אנשים, מינויים ועוד. בפורטל כתבות על חברות ישראליות וגם סקירות רבות מחו"ל.


שינוי גודל גופנים
ניגודיות