מוטורולה סולושנס תרכוש את חברת Psion הבריטית ב-200$ מיליון במזומן

0

מוטורולה סולושנס הודיעה בסוף השבוע כי חברת Psion הסכימה להצעתה לרכישת כלל מניותיה במחיר 88 פני (1.36$) במזומן למניה, עסקה המסתכמת בכ-200$ מיליון. עם השלמת הרכישה, מוטורולה תשלב את Psion בחטיבת פתרונות ניידות לעסקים (EMC) בניהולו של גיריש רישי, סגן נש

חברת Psion הייתה מחלוצות המחשוב הנייד המוקשח ויישומם של פתרונות בקטגוריה זו במגזרים תעשייתיים ברחבי העולם. החברה הבריטית, המובילה בפתרונות מחשוב ניידים מאז שנת 1980, פועלת ממטה בלונדון ויש לה נוכחות גדולה באזור טורונטו בקנדה. Psion מעסיקה כ 830 עובדים, ומשרתת לקוחות בלמעלה מ -50 מדינות ברחבי העולם. הכנסות החברה בשנת 2011 הגיעו לכ-273$ מיליון.
על פי תנאי הרכישה, בעלי המניות של Psion יקבלו 88 פני (1.36$ ) במזומן עבור כל מניה, מחיר המשקף הערכת סך כולל של 129,000,000 פאונד (200,000,000$). מחיר הרכישה מייצג פרמיה של כ-45% אחוזים על המחיר למניה ביום המסחר האחרון (14 ביוני) בו נסחרה Psion ב60.5 פני למניה, ופרמיה של כ-66% על המחיר הממוצע בחצי השנה האחרונה שעמד על 52.9 פני למניה. הרכישה צפויה להיסגר סופית ברבעון הרביעי של 2012.
גרג בראון, יו"ר ומנכ"ל מוטורולה סולושנס: "רכישת Psion היא הזדמנות מרתקת לחיזוק המובילות שלנו בתחום המחשוב הנייד. פורטפוליו המוצרים שלה הכולל מכשירי כף יד מוקשחים ומסופים קבועים לרכב, יעמיק את הנוכחות שלנו בשווקים הגלובליים בהם אנו מתחרים."
ג'ון הוקינס, יו"ר Psion: "דירקטוריון Psion שמח להמליץ פה אחד על הצעת הרכישה של מוטורולה סולושנס במחיר אשר מציע פרמיית מזומנים משמעותית על מחיר השוק הנוכחי ועל המחיר בתקופה האחרונה. Psion תמשיך באסטרטגיה המוצלחת שלה בהחדרת מוצרים חדשים ומלהיבים תוך הקפדה על ניהול מבוסס עלות. הצעת הרכישה של מוטורולה סולושנס מספקת לבעלי המניות של Psion ביטחון רב בסביבה של חוסר וודאות."


שתף

אודות מחבר

ITportal

כל מה שמעניין בעולם הטכנולוגיה, סלולר, חומרה, אחסון, אנשים, מינויים ועוד. בפורטל כתבות על חברות ישראליות וגם סקירות רבות מחו"ל.


שינוי גודל גופנים
ניגודיות