פרס בינלאומי יוקרתי במדעי המחשב לחוקר במעבדת המחקר של יבמ בחיפה

0

ד"ר אמיר רונן, חוקר במעבדת המחקר של יבמ בחיפה, הוכרז כחתן פרס גודל (Godel) לשנת 2012.

ד"ר רונן מוביל כיום פרוייקט במעבדת המחקר של יבמ בחיפה בתחום הניתוח האנליטי של רשתות חברתיות, ומעורב בשורת פרוייקטים בתחום יישומי למידה חישובית.
הפרס, הנחשב אחד היוקרתיים ביותר בעולם המתמטיקה ומדעי המחשב, מוענק למחברי מאמרים מצטיינים בתחום התיאוריה של מדעי המחשב.
הפרס הנושא את שמו של קורט גודל ומחולק במשותף על ידי ההתאגדות האירופית לתיאוריה של מדעי המחשב (EATCS) וקבוצת האלגוריתמים והתיאוריה של המחשוב באיגוד האמריקאי למדעי המחשב (ACM SIGACT), מוענק מדי שנה למאמרים שהתפרסמו ב- 14 השנים האחרונות, והפכו מאז פרסומם לתשתית לתחומי מחקר ותיאוריה חדשים בעולם מדעי המחשב.
עודד כהן, מנהל מעבדת המחקר של יבמ בחיפה ציין בעקבות קבלת הפרס כי "פרס זה מצטרף לשרשרת הפרסים הנכבדת שחטיבת המחקר של יבמ זכתה בהם לאורך השנים: נובל, טיורינג, מדלית פילד וכד' ואנו שמחים וגאים שחוקר ברמתו של ד"ר אמיר רונן נמצא ומוביל פרויקטים אצלנו".
הפרס השנה הוענק לשלושה זוגות חוקרים, העומדים מאחורי שלושה מאמרים שפרצו את הדרך לייסוד תחום האלגוריתמיקה של תורת המשחקים. עבודת המחקר של ד"ר רונן, ושותפו פרופ' נועם ניסן, החלה במסגרת לימודי הדוקטורט של רונן באוניברסיטה העברית בירושלים. העבודה, שכותרתה "תכנון מכאניזם של אלגוריתם", פורסמה בזמנו בכתב העת המדעי Games and Economic Behavior.
ד"ר אמיר רונן קיבל את התואר הראשון, השני והשלישי שלו באוניברסיטה העברית. בהמשך, השלים פוסט דוקטורט בברקלי ובסטנפורד.
 

קרדיט תמונה: יחצ


שתף

אודות מחבר

ITportal

כל מה שמעניין בעולם הטכנולוגיה, סלולר, חומרה, אחסון, אנשים, מינויים ועוד. בפורטל כתבות על חברות ישראליות וגם סקירות רבות מחו"ל.


שינוי גודל גופנים
ניגודיות