פורסם דירוג מחשבים היעילים בעולם מבחינה אנרגטית

0

מחשבי העל של יבמ מציגים את היעילות הגבוהה בעולם בצריכת האנרגיה שלהם, עם יותר עוצמת עיבוד לכל ואט חשמל נצרך.

הרשימה המעודכנת של 500 מחשבי העל הירוקים בעולם, המתפרסמת על ידי ארגון המחקר   Green500, קובעת כי אב הטיפוס של מחשב Blue Gene/Q  IBM ניצב במקום הראשון בדירוג המערכות היעילות בעולם מבחינה אנרגטית.
על פי הרשימה שפרסם הארגון, שישה מתוך עשרת המחשבים שבראש הרשימה מבוססים על טכנולוגיית מחשוב-על של יבמ, הרשימה כוללת מחשבים מכל רחבי העולם – עם ייצוג בולט של ארה"ב, סין, גרמניה, המשמשים למגוון רחב של יישומים דוגמת אסטרונומיה, חיזוי שינויי אקלים ומחקר בתחומי מדעי החיים. יבמ יצרה יותר ממחצית מ- 100 המחשבים הראשונים ברשימה.
ייעול צריכת האנרגיה היא אחת מאבני היסוד של תכנון המערכות ביבמ. מחשבי על יעילים יותר מסייעים בחיסכון בעלויות התפעול – הן במחיר החשמל הנדרש לעבודת המחשב, הן בהוצאה לקירור חדר המחשב והן באפשרות הנפתחת לרכז יותר מערכות באתר אחד ללא צורך בהשקעה מיוחדת בתשתיות חשמל וקירור.
מחשב Gene/Q IBM Blue, צפוי לפעול בגרסה המלאה שלו במהלך 2012 בשירות שתי מעבדות המחקר הגדולות של משרד האנרגיה של ארה"ב, ארגון ולורנס ליברמור, המשתתפות בתהליך התכנון של המכונה החדשה ומשפיעות על היבטים רבים בתחומי החומרה והתוכנה. אוניברסיטאות קולומביה ואדינבורו תרמו לתכנון המעבד המשולב במחשב, והן צפויות להשתמש בו  בהמשך בתחום חקר החלקיקים התת-אטומיים והכרומודינמיקה של הקוונטים.
יבמ מציעה את המגוון הרחב ביותר של ארכיטקטורות מחשבי-על הזמין מיצרן בודד המיוצג ברשימת Green 500, ובכלל זה מחשבי Blue Gene, מערכות Power המבוססות על ארכיטקטורת מעבדים של יבמ, שרתי System x iDataPlex, האורזים כמות גדולה של מעבדי x86, שרתי להב BladeCenter, מערכות היברידיות המשלבות סוגים שונים של מעבדים במסגרת מכונה אחת.
את הרשימה המלאה ניתן למצוא ב-http://www.green500.org

שתף

אודות מחבר

ITportal

כל מה שמעניין בעולם הטכנולוגיה, סלולר, חומרה, אחסון, אנשים, מינויים ועוד. בפורטל כתבות על חברות ישראליות וגם סקירות רבות מחו"ל.


שינוי גודל גופנים
ניגודיות