וירטואליזציה של תחנת העבודה מאפשרת גמישות מבלי להתפשר

0

תאר לך אם היית פותח את המחשב הביתי וצופה בדסקטופ שלך בדיוק כפי שהוא נראה במשרד… מאמר מאת אופיר זמיר, ראש צוות מהנדסי מערכות VMware ישראל ותורכיה

התקנת מערכות מחשוב חדשות הינה ברב המקרים תהליך מורכב במקום העבודה והצוות בדרך כלל מחמיץ פנים מכיוון שחלקו אינו אוהב שינוי וחלקו חושש מתהליך הלמידה שיבוא בעקבותיו. לשם שינוי, יש סוג אחד של שדרוג שלא רק מפשט את הניהול, אלא גם מעצים את המשתמש ונותן לו את האפשרות לא רק לעבוד כפי שעבד עד היום, אלא גם לעבוד בדרכים שלא יכול היה בעבר.
 
דוגמא פשוטה לכך תוכל לקבל אם תדמיין: אתה אישיות בכירה, בעלת סמכויות רבות, הדורשות את המשך התפקוד המקצועי גם מחוץ לשעות העבודה ומחוץ למשרד. בערב או בסוף השבוע נזכרת במשימה חשובה, אותה עלייך לסיים. אתה יכול כמובן לשלוף מחשב נייד ולגשת לקבצים אלה ואחרים ואתה כמובן יכול לגשת לאימייל שלך. תאר לך אם היית פותח את המחשב הביתי וצופה בדסקטופ שלך בדיוק כפי שהוא נראה במשרד… וירטואליזציה של תחנת העבודה תאפשר לך לעשות בדיוק את זה.
 
וירטואליזציה של תחנת העבודה מאפשרת למשתמש לקחת את סביבת העבודה המדויקת בזמן אמת ולהשתמש בה – בכל זמן ומכל מקום. וירטואליזציה של תחנת העבודה מתאימה למרבית העובדים ומביאה עימה יתרונות משמעותיים. לשם כך, הבה נסקור ארבעה טיפוסים מרכזיים של עובדים, צרכי המידע שלהם וכיצד וירטואליזציה של תחנת העבודה יכולה לסייע להם:
 
עובדי משימה- לעובדי משימה יש באופן טיפוסי משימה אחת לבצע, לדוגמא עובדי Call center במרכזי התמיכה הטלפונית. כיום במקרים רבים עובדים אלה נמצאים במיקום מרוחק ולעיתים אף עובדים מהבית או במדינה אחרת. עם וירטואליזציה של תחנת העבודה לא משנה היכן הם נמצאים, שולחן העבודה שלהם, התוכנה לניהול קשרי הלקוחות ומאגר הנתונים, מסופקים לעובדים בזמן אמת.
 
עובדי מידע- עובדים אלה יותר מאשר אחרים זקוקים למידע שלהם וחשוב להם כי יוצג בדיוק באופן אליו הם רגילים מן המשרד. החלטותיהם של עובדים אלה מבוססות על שילוב בין חלקי מידע שונים. במקרה זה תחנת עבודה וירטואלית היא יתרון של ממש; הדברים לא רק מוצגים באותה צורה, גם אם אינו נמצא ליד חיבור לרשת. הוא יכול לעבוד באוף ליין ולהסתנכרן מאוחר יותר בלחיצת כפתור. גם סוגיית הגיבוי הופכת למשהו, ממנו לא צריך לחשוש, מכיוון שתחנת העבודה מסופקת דרך חיבור וירטואלי פרטי ומאובטח, המשתמש בטכנולוגיית האינטרנט.
 
משתמשי העל- עובדים מסוג זה פחות נפוצים, אך קיימים בארגונים רבים, לדוגמא אדם, המתכנן מכונית חדשה זקוק למחשב אמין במאת האחוזים, כך שלעולם לא יאבד מידע או שינוי בתוכנת ה- CAD בה הוא משתמש. סינדרום ריבוי הגרסאות יכול להיות פאטאלי במקרה כזה ולגרום לנזק של ממש. על ידי ריכוז תחנות העבודה יכולות הניהול, כולם תמיד עובדים על הגרסא הנכונה וגם אם מחשב מתקלקל ניתן לשחזר את תחנת העבודה למחשב חדש במהירות רבה.
 
עובדים ניידים- רוצים את המידע על המחשב הנייד וצריכים את המידע מיד. הם לא רוצים לבזבז זמן שוב ושוב בהעתקה של קבצים למחשב. הדסקטופ הארגוני מסופק להם ללא קשר למחשב בו הם משתמשים. זה יכול להיות המחשב הנייד שלהם, מחשב בבית או אפילו טלפון חכם. עובדים אלה זקוקים לדסקטופ שלהם בפורמט המוכר כל הזמן.  
 
העיקרון המנחה כאן הוא להעניק גמישות מרבית, מבלי להתפשר כלל על הסטנדרטים המקצועיים של העובדים מחוץ למשרד. הודות למערכות התוכנה של VMware ניתן לבנות יישומים, באמצעותם תחנת העבודה הוירטואלית מוגדרת מאלמנטים מסוימים ואין חשש כי העובד יעתיק מידע להתקן ה-USB שלו או ידפיס מסמכים חסויים במדפסת הביתית. מדובר בתחנת עבודה מאובטחת בדיוק כמו במשרד.
 
המשתמשים גם יבחינו בהפחתת הסוגיות, המצריכות פתיחת קריאה לתמיכה טכנית. התחלנו את המאמר באמירה על כך שהעובדים אינם ששים לקראת שדרוג תוכנה. אם ניתן לעשות את כל השדרוגים הללו מרחוק, אין ספק כי נחסוך בעלויות ומעבר לכך אין צורך להטריח את המשתמש. בחודשים האחרונים מספר ארגונים בחרו לשדרג את מערכת ההפעלה הארגונית ל Windows 7 שדרוגי תוכנה עתידיים יהיו קלים יותר כיוון שצוות ה-IT לא צריך לבקר אצל כל אחד ואחד מן המשתמשים.
 
ארגונים יכולים לאמץ טכנולוגיות כמה שירצו; הקשיים המתלווים לאימוץ טכנולוגיה הינם בדרך כלל קשיי אנוש וקשיי התארגנות ולאו דווקא קשיים טכניים. כאן מתגלה סוד קסמה של הוירטואליזציה לתחנת העבודה, המשתמש הסופי מקבל בדיוק את תחנת העבודה שהוא מכיר ואוהב, כאן מתחילה ההתנגדות לשינוי להתמוסס במיוחד כששדרוגי תוכנה יתחלו להתבצע מרחוק ומספר הקריאות לתמיכה טכנית ירד.
 
מטרתם של מערכות מחשוב הייתה תמיד לסייע לאנשים לעבוד ביעילות. וירטואליזציה של תחנת העבודה מבטיחה כי יהיה ניתן לעשות זאת מכל מקום, עם כל היישומים המוכרים ובכל זמן ותוך גיבוי מלא למקרה ותהיה בעיה. אכן זוהי תמונת מצב אידיאלית וזמינה למשתמש.

שתף

אודות מחבר

ITportal

כל מה שמעניין בעולם הטכנולוגיה, סלולר, חומרה, אחסון, אנשים, מינויים ועוד. בפורטל כתבות על חברות ישראליות וגם סקירות רבות מחו"ל.


שינוי גודל גופנים
ניגודיות