מי באמת צריך Multitasking ב iPhone?

0

ללעוס מסטיק ולצעוד בעת ובעונה אחת זה בהחלט הישג, אבל ב iOS 4 זה כרוך במחיר לא קטן. עו"ד דרור אורן, חובב אייפון וגאדג'טים מושבע מביע את דעתו

מי באמת צריך Multitasking ב iPhone?

העולם נשם לרווחה משהושקה מערכת ההפעלה החדשה לאייפון- iOS 4, אשר מלבד שיפורים קלים אחרים ברור ש"המהפכה" הגדולה בה היא אופציית "ריבוי המשימות".
 אופציה?!  לא בטוח, משום שאי אפשר לבחור לבטלה ובינתיים גם לא ניתן להגביל את האופן בו היא פועלת.
 
אסביר -  פעם, לצורך מעבר בין אפליקציות נדרשה לחיצה על כפתור הבית – פעולה שהייתה סוגרת את היישום הנוכחי ומחזירה למסך הבית, שם ניתן היה לבחור את האפליקציה החדשה. האפליקציה שנסגרה זה עתה, "זוכרת" (בד"כ – תלוי באפליקציה) את מצבה (נניח באמצע כתיבת הודעת מייל או SMS) וחזרה אליה (שוב – דרך מסך הבית) החזירה לאותה הנקודה בה נסגרה.
 
היום, אפליקציות שתומכות בריבוי משימות, לא נסגרות, אלא נשארות פתוחות ברקע. למעשה, כל אפליקציה שנפתחה, נשארת ב"שורת המשימות" של ריבוי המשימות, אותה פותחים בלחיצה כפולה על כפתור הבית. האפליקציות "התומכות" ממשיכות לרוץ וכך מאפשרות לשלוח SMS בזמן שמאזינים לרדיו אינטרנטי לדוגמא. הבעיה, שפעמים רבות אנחנו לא רוצים שהן ירוצו ברקע ולסגור אותן מסובך מידי.
 
למשל, תוכנת הניווט Waze היתה נסגרת כל פעם שרצינו לענות לאימייל או אפילו לשיחה שנכנסה באמצע הדרך אל היעד. עכשיו היא כבר לא. היא "מתקפלת" באנימציה נחמדה לרקע וחוזרת משם דרך שורת המשימות. זהו שיפור מרענן לכל הדעות ולא מחייב להעלות אותה מחדש כל פעם שצריכים את המכשיר למשהו אחר לרגע. מה קורה אבל שמגיעים לייעד? עכשיו כבר לא מספיק ללחוץ על מקש הבית, כי יישום ה Waze ממשיך לרוץ ברקע, לשתות זיכרון, סוללה ואת חבילת הגלישה. צריך לזכור להעלות את שורת המשימות, ללחוץ עליו לחיצה ארוכה וכשאייקונים מתחילים לרעוד להקיש על תמרור ה"אין כניסה" שמופיע בצידו העליון של היישום אותו רצינו לסגור.
 
אז מה החלטנו, זה טוב או רע? הרי רוב האפליקציות ש"רצינו" שירוצו ברקע כמו מסנג'רים למיניהם, או Skype, תמכו בד"כ בכנולוגיית PUSH וע"כ "קפצו" בכל פעם שמישהו "חיפש" אותנו. לכן נראה שריבוי המשימות עוזר לנו באותה מידה כמו השינויים הקלים האחרים שהוכנסו במערכת ההפעלה, דוגמת שיפור רציני של החיפוש. לבסוף וכמו הרבה דברים בחיים, כנראה שבסך הכל זה טוב אבל קצת פחות נוח. נקווה שאפל יאפשרו לנו בגלגוליה העתידיים של המערכת לבחור ו להחליט אילו יישומים נרצה שיעבדו תחת תכונת Multitasking ואילו נרצה לסגור בהקשת כפתור הבית.

נכתב ע"י עו"ד דרור אורן
מתמחה בין השאר בדיני מקרקעין, חוזים וחברות.


שתף

אודות מחבר

ITportal

כל מה שמעניין בעולם הטכנולוגיה, סלולר, חומרה, אחסון, אנשים, מינויים ועוד. בפורטל כתבות על חברות ישראליות וגם סקירות רבות מחו"ל.


שינוי גודל גופנים
ניגודיות