שתי מובילות עולמיות מתעשיות הטכנולוגיה והבריאות מצטרפות לרשימת המשקיעים ב-Wiliot, המפתחת רכיב פאסיבי ליישומי IoT

0

קוואלקום ונצ׳רס ו-M Ventures מצטרפות לקבוצת המשקיעים
הכוללת את Grove Ventures Partners, Norwest Venture Partners
ו-83North Venture Capital

סן דייגו, קליפורניה (יום חמישי, 2 בנובמבר –2017) – Wiliot, סטארטאפ המפתח מוליכים למחצה, השלים סבב השקעות עם קוואלקום ונצ׳רס, זרוע ההשקעות של קוואלקום בע״מ; ו-M Ventures, זרוע ההשקעות האסטרטגיות של Merck KgaA מדרמשטאט שבגרמניה.

ההכרזה התפרסמה במקביל לפתיחת ועידת AIPIA (Active & Intelligent Packaging Industry Association) באמסטרדם, במהלכה עורכתWiliot את התצוגה הפומבית הראשונה שלה בפני שחקנים מובילים בתעשיית האריזה החכמה.

סבב ההשקעות הנוכחי מגיע לאחר סבב גיוס ראשון, שהסתכם בהשקעות בסך 14 מיליון דולר מקבוצת משקיעים אסטרטגיים, שכללה את Grove Ventures, Norwest Venture Partners ו-83North Venture Capital. סבב זה ננעל בינואר, החודש בו נוסדה Wiliot. בעשרת החודשים הראשונים לפעילותה גייסה החברה סכום כולל של 19 מיליון דולר. Wiliot, שזרוע המו״פ שלה פועלת בישראל, נמצאת בעיצומו של תהליך פיתוח טכנולוגיה אלחוטית שתשחרר את התעשיה מתלות בסוללות או בחיבור לחשמל. הפיתוח יאיץ בצורה ניכרת את התקדמות האינטרנט של הדברים(IoT) בהתבסס על חזון ליצירת עולם שבו כל החפצים חכמים. הטכנולוגיה החדשה, אשר מונעת באמצעות אנרגיה שנאספת מגלי רדיו, מאפשרת לייצר חיישן בגודל ציפורן ובעובי פיסת נייר, תוך הפחתה משמעותית במחיר ובעלות התחזוקה.

״הטכנולוגיה החדשה הזו תאפשר להטמיע במוצרים, אריזות, קירות ורהיטים שילוב של חיישן/רדיו/מעבד, שיהפוך אותם למוצרים חכמים שמסוגלים לתקשר עם התקני בלוטות׳ אחרים, כולל סמארטפונים״, אמר טל תמיר, מנכ״ל וממייסדי .Wiliot״אנחנו נאפשר לכל דבר להיות חכם; כל מקום שאליו נלך וכל דבר שנלבש, ניגע או נשתמש בו יכלול התקני חישה וחיבור פסיביים בעלי אורך חיים בלתי מוגבל״.

היקף היישומים הפוטנציאליים נרחב מאוד: החל מאריזות מחוברות, דרך מוצרים כמו בגדים וכלה במערכות ניווט פְּנים או איתור מיקום בזמן אמת זולות ומדויקות יותר, שיחוללו מהפכה ברמת החיבור והחכמה של חפצים.

״טכנולוגיית המוליכים למחצה הפסיביים שמפתחת Wiliot עשויה לחולל מהפכה בשוק כולו; הטכנולוגיה מדגישה את הפוטנציאל העצום שטמון בבלוטות׳ פסיבי בכל הנוגע לצמצום עלויות, גודל ועלות הבעלות לטווח ארוך במגוון יישומים״, אמר סמואל מקלאפלין מ-ABI Research.

הטכנולוגיה של Wiliotצפויה להגיע לשלב הוכחת ההיתכנות במחצית השניה של 2018 ומתוכננת לצאת לשוק בתחילת 2019. המוצר צפוי לחולל מהפכה בשוק התקני הבלוטות׳ הקיים, שאחרי חמש שנים הגיע למיצוי היכולת לצמצם עלויות, גודל ונוחות שימוש – מכשול המונע את הרחבת אימוצה של הטכנולוגיה.

״בהתחשב ברמת המזעור ובהיעדר התלות במקור חשמל, מגוון היישומים האפשריים אינסופי״, אמר בועז פאר, דירקטור בקוואלקום ונצ׳רס ישראל. ״כאשר אנו בוחנים את תחום ה-IoT, אנחנו מתייחסים לטכנולוגיית בלוטות׳ נטולת סוללות כאל מקור הצמיחה הגדול הבא, אשר יניע גידול אדיר בתחום ה-IoT כולו – מסמארטפונים ומרכזיות אינטרנט אלחוטי ועד חיישנים מבוססי סוללות או חשמל״.

Wiliot הוקמה על ידי טל תמיר (מנכ"ל), ירון אלבוים ואלון יחזקאלי, בעלי התמחות בטכנולוגיות אלחוטיות וניסיון בפיתוח מוצרים חדשים והסביבה הדרושה להצלחתם. בשנת 2014 רכשה קוואלקום את הסטארטאפ הקודם של הקבוצה – Wilocity – חלוצה בתחום ה-Gigabit Wi-Fi, שהרחיבה את הגבולות בכל מה שנוגע לצריכת חשמל ולחיבוריות.

״אנחנו משוכנעים שהשילוב בין המקצועיות והנסיון של צוות המייסדים של Wiliot לבין התשוקה שלהם לפתח IoT נרחב יותר יאפשר לחברה לחולל שינוי מהותי בחוקי המשחק, במיוחד בכל הנוגע לתחום הרפואי, ולהרחיב בצורה ניכרת את אימוץ הטכנולוגיה״, אמר אדוארד קליפהויס, מנהל השקעות עסקים חדשים ב-M Ventures.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות