שרת בלי דיסקים: שיתוף פעולה בין HPE ל- SUSE מאיץ את Microsoft SQL Server 2017 פי חמש

0

לראשונה הוצג שרת דטהבייס לאנטרפרייז הפועל ללא דיסקי איחסון. התוצאה: שליפת מידע מהירה פי חמש, הורדה בעלויות של 50%

שיתוף פעולה בין HPE ל SUSE מביא לביצועים חסרי תקדים של Microsoft SQL Server 2017. בהדגמה שנערכה לאחרונה נמדדה מהירות גבוהה פי חמש בשליפת מידע משרת דטה בייס מזו שהושגה משרת זהה בו מוחזקים הנתונים על גבי SSD, יחד עם הוזלה של 50% בעלויות חומרה מקבילה, ו- 85% חיסכון במקום איחסון, הנובע מהסרת הצורך בדיסקי איחסון. תוצאת השיא הושגה על שרת HPE DL380 Gen10 עם טכנולוגיית HPE Persistent Memory החדשה.

"מדובר במערכת חדשה הטוענת את מסד הנתונים על גבי הזיכרון הפנימי של השרת, ללא צורך בדיסקי איחסון למידע" מסביר דורון אופק, מנהל SUSE ישראל. "שרת דור 10 של HPE מכיל טכנולוגיה הקרויה HPE scalable persistent memory, בה מובא חידוש טכנולוגי משמעותי- יכולת של השרת לטעון את מסד הנתונים אל זיכרון המחשב ולא לגרום לזיכרון לצאת אל הדיסקים ולדוג מהן פרטי מידע פעם אחר פעם". המערכת התומכת בשרת החדש הורכבה מתוכנת דטה בייס – Microsoft SQL Server 2017 על בסיס מערכת ההפעלה של SUSE Linux Enterprise Server.

"השאלה בהפעלה של שרתים בצורה הזו תמיד הייתה בבעיות של נפילת מתח" מסביר אופק "שכן כמו במחשב הביתי, כל הפסקת חשמל מרוקנת בעצם את הזיכרון הפנימי של המחשב ושולחת אותנו להתחיל לעבור מחדש. הטכנולוגיה החדשה של HPE מאפשרת לעשות שימוש רצוף בזיכרון הפנימי של השרת וכך לחסוך את ההליכה הלוך ושוב אל הדיסקים. לחידוש הזו היינו חייבים להתאים מערכת הפעלה שתאפשר ריצה יציבה לאורך זמן ותתמוך בזמינות גבוהה של השרתים, וכאן נכנסה לתמונה Server 12 SUSE Linux Enterprise שנבנתה למטרות הללו בדיוק, מה שמביא אותנו לתוצאות המרשימות כל כך".

"גירסת SQL Server 2017 שהושקה לאחרונה שמה במרכז את הטרנספורמציה של מיקרוסופט לעולמות ה-Open Source" מוסיף אדיר רון, מנהל תחום קוד פתוח במיקרוסופט "SQL Server מאפשר להריץ את מסד הנתונים על כל פלטפורמה, Windows או Linux, בביצועים מיטביים ועם תמיכה ואבטחת מידע מלאים מבית מיקרוסופט. שיתוף הפעולה של מיקרוסופט ו-SUSE מאפשר לנו להוביל את לקוחות לביצועי שיא על הפלטפורמות המשותפות".

טכנולוגיתHPE Scalable Persistent Memory (PMEM) הינה קטגוריה חדשה של רכיבי אחסון לשרתים אשר שוכנת על אפיק הזיכרון ומספקת פריצת דרך מבחינת ביצועי אחסון. הטכנולוגיה מספקת ביצועים במהירות הזיכרון הסטנדרטי אך עם שמירה על המידע בעת הורדת מתח. למעשה הביצועים שהושגו הינם הוכחת יכולת מבצעית לטכנולוגית ה- Persistentהחדשה שמשמעותה התקדמות אבולוציונית לקראת מחשוב מבוסס זיכרון בשרתים.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות