רנו-ניסאן-מיצובישי משיקה קרן הון סיכון שתשקיע עד 1 מיליארד דולר במהלך 5 שנים

0

הקרן המשותפת תתמקד בעיקר בטכנולוגיות ניידות-הדור-הבא, בהיקף של 200 מליון דולר בשנה הראשונה.
• הגוף החדש יתפקד כממשק מרכזי לסטארטאפים, משקיעים ולשוק ההון סיכון
• הקרן תתמקד בהשקעה על בסיס 'חדשנות פתוחה' בתחומי הניידות החדשה, כולל: רכב חשמלי, מערכות אוטונומיות, חיבוריות ובינה מלאכותית
• הקרן תפעל במקביל בסיליקון ואלי, פריס, יוקוהמה, בייג'ינג ותל-אביב, קרוב למרכזי הטכנולוגיה והמחקר של החברות בשותפות, שהינם גם מקומות בהם פועל אקו-סיסטם חזק וחדשני.
• העסקה הראשונה תהיה השקעה אסטרטגית בחברת Ionic Materials, חברה אמריקאית המפתחת סוללות solid-state (מצב מוצק) שאינן מכילות קובלט.
רנו-ניסאן-מיצובישי, שותפות הרכב המובילה בעולם, משיקה את קרן Alliance Ventures, קרן הון סיכון תאגידית חדשה, המתכננת להשקיע עד 1 מיליארד דולר כדי לתמוך ב'חדשנות פתוחה' במהלך תקופה של 5 שנים.
בשנה הראשונה, בכוונת הקרן להשקיע עד 200 מליון דולר בסטארטאפים ובשותפויות על בסיס חדשנות פתוחה, עם יזמים טכנולוגיים המתמקדים בניידות חדשה, כולל רכב חשמלי, מערכות אוטונומיות, חיבוריות ובינה מלאכותית.
עם השלמת השקעות נוספות, Alliance Ventures מתכוונת להפוך לקרן ההון סיכון התאגידית הגדולה ביותר בתעשיית האוטומוטיב לאורך תקופת השותפות ((Alliance 2022, התוכנית האסטרטגית שהושקה בשנה שעברה על ידי רנו-ניסאן-מיצובישי.
קרלוס גוסן (Carlos Ghosn), יו"ר ומנכ"ל שותפות רנו-ניסאן-מיצובישי: "גישת ה'חדשנות הפתוחה' שלנו תאפשר לנו להשקיע ולשתף פעולה עם חברות סטארטאפ ויזמים טכנולוגים, שיפיקו תועלת מההיקף הגלובלי של השותפות. הקרן החדשה משקפת את רוח שיתוף הפעולה ואת הגישה היזמית עליה מבוססת השותפות."
ייחודיות הקרן בכך, שהיא מציעה לשותפים פוטנציאליים גישה למערך הגלובלי של שותפות רנו-ניסאן-מיצובישי, שמכרה בשנת 2017 מעל 10 מליון רכבים באמצעות 10 מותגים נפרדים, עם נוכחות בכל שווקי הרכב המרכזיים.
קרן Alliance Ventures תשקיע בסטארטאפים כדי לצרף טכנולוגיות ועסקים חדשים לשותפות, תוך הבטחת תמורה כספית הולמת. הקרן תבצע השקעות אסטרטגיות בסטארטאפים בשלבים שונים, תטפח יזמי אוטומוטיב חדשים ושותפויות חדשות.
העסקה הראשונה של הקרן תהיה השקעה אסטרטגית ב-Ionic Materials, חברה אמריקאית מבטיחה שמפתחת חומרי סוללות solid state (מצב מוצק) שאינן מכילות קובלט. ההשקעה נעשית במקביל להסכם שמיועד למחקר ופיתוח משותף בין השותפות לבין החברה. חברת Ionic, היושבת במסצ'וסטס, היא החלוצה בפיתוח אלקטרוליט חדשני על בסיס פולימר מוצק, המאפשר ביצועים משופרים ויחס עלות-תועלת גבוה של סוללות בעלות צפיפות אנרגיה גבוהה, עבור תעשיית הרכב וליישומים רבים נוספים.

 

באמצעות השקעות כאלה, Alliance Ventures תסייע לזהות ולתמוך בפיתוח טכנולוגיות חדשות בעלות פוטנציאל לשימוש על ידי חברי השותפות (רנו, ניסאן, מיצובישי). יוזמות מסוג זה תואמות את המטרות של תוכנית Alliance 2022, המיועדת לחזק את שיתוף הפעולה ולהכפיל בחישוב שנתי את הסינרגיות שיוצרות רנו, ניסאן, ומיצובישי מוטורס ליותר מ-10 מיליארד יורו עד סוף 2022.
השקעת הון סיכון הראשונית של 200 מליון $ מגיעה בנוסף ליותר מ-8.5 מיליארד יורו, סך ההשקעות במו"פ לשנה, על ידי כל החברות בשותפות.
בראש קרן Alliance Ventures יעמוד פרנסואה דוסה, בעל ניסיון של מעל 20 שנה בבנקאות להשקעות, ועוד 6 שנים ניסיון בתוך השותפות, כאשר בתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל ניסאן ברזיל. צוות הקרן יסתמך גם על המומחיות וההזדמנויות העסקיות שיזהו צוות מומחים מרנו, ניסאן ומיצובישי.
היוזמה משלימה את האסטרטגיה של השותפות לייצר הכנסות נוספות, וכן לחסוך בעלויות בתחומים כמו: טעינה חשמלית, מערכות נהיגה אוטונומיות וחיבוריות רכב. לקראת סיום התוכנית האסטרטגית שלה, השותפות מתכוונת להשיק 12 דגמים חשמליים לגמרי, המבוססים על פלטפורמות ורכיבים נפוצים של רכב חשמלי, להוציא לשוק 40 רכבים בטכנולוגיית נהיגה אוטונומית ולפתח שירותי רכב רובוטי לתחבורה שיתופית.
Alliance Ventures תגדיר תחומי חדשנות ושווקים גיאוגרפים להשקעה, תוך עבודה עם מחקר קיים וצוותי הנדסה מתקדמת, ותגייס מומחי הון סיכון כדי לפתח את הפלטפורמה. הקרן תפעל במקביל בסיליקון ואלי, פריס, יוקוהמה, בייג'ינג ותל-אביב, קרוב למרכזי הטכנולוגיה והמחקר של החברות בשותפות, שהינם גם מקומות בהם פועל אקו-סיסטם חזק וחדשני.
רנו (40%), ניסאן (40%), ומיצובישי מוטורס (20%) יממנו יחד את הקרן. לקרן תהיה ועדת השקעות שתפקידה לקבל החלטות השקעה ולהשגיח על הביצועים. "יוזמת ההשקעות הזו מכוונת למשוך אל השותפות שלנו את הסטארטאפים המבטיחים ביותר בתחום טכנולוגיות האוטומוטיב", אמר קרלוס גוסן.
כחלק מהתוכנית האסטרטגית Alliance 2022, רנו-ניסאן-מיצובישי צופה שההכנסות המשולבות של החברות בשותפות יגיעו יחד ל-240 מיליארד $ ושהיקף המכירות השנתי יעלה על 14 מיליון רכבים עד סוף 2022.
אודות מנהל הקרן: https://www.alliance-2022.com/venture-executives/francois-dossa/
למידע נוסף על הקרן ולהגשת מועמדות להשקעה: https://www.alliance-2022.com/ventures/


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות