קרן Forge משקיעה ב-Jumper.io הישראלית המפתחת תוכנה לפיתוח ובדיקת מוצרי IoT

0

Autodesk מרחיבה את אחיזתה בשוק ה- IoT:
הסטארט-אפ הישראלי Jumper Labs, המפתח מערכת בדיקות וירטואלית למוצרי IoT, השלים סבב גיוס ראשון.

מאחורי סבב הגיוס עומדת קרן Forge של חברת התוכנה האמריקנית Autodesk. ההשקעה היא חלק ממהלכי הסיוע שמגישה Autodesk לחברות, לקידום ועידוד יצירת מוצרים חכמים ומקושרים. המהלך מדגים את מחויבותה המתמשכת של החברה לאינטרנט של הדברים – IoT – כטכנולוגיה קריטית לעתיד היצירה של חפצים. Jumper מתכננת לעשות שימוש בפלטפורמת ה-Forge של Autodesk, כולל בשירותי הענן שלה, כך שמפתחים יוכלו ליצור בקלות ומהר נתונים, אפליקציות ושירותים שיניעו את עתיד יצירת הדברים.

Jumper בונה סביבת בדיקות תוכנה וירטואלית למוצרי IoT . חברות מחקרי השוק, גרטנר ומקינזי חוזות שב- 2020 יהיו בעולם עשרות מיליארדים של מכשירים מחוברים. כל מכשיר מחובר מופעל על ידי תוכנה. Jumper מייצרת סביבה שמאפשרת לבדוק תקינות ותפקוד בתוכנות אלו בקלות ובמהירות. הסביבה הווירטואלית מאפשרת לבדוק עשרות ומאות אלפי מכשירים במקביל ללא צורך בבניית מעבדת חומרה. ״דמיינו קוצב לב שמשדר מידע לרופא המטפל ומזמין אוטומטית אמבולנס במקרה של בעיה. האם באג תוכנה בקוצב כזה הוא דבר שאפשר להרשות אותו? כמובן שלא. בעולם שבו מיליארדים של מכשירים מחוברים ומדברים זה עם זה, רק מערכת בדיקות וירטואלית תאפשר איכות מיטבית ללקוח הקצה,״ אומר יונתן סרוסי, מנכ״ל Jumper .

לחברה יש 6 עובדים והשוק המרכזי בו היא פועלת כיום הוא שוק הפתרונות התעשיתיים המחוברים. ״במפעלים, בתי חולים, ערים חכמות ותשתיות מחוברות, נפרשים בימים אלה עשרות ומאות אלפי מכשירים עם חיישנים. קשה לבדוק מערכות כאלה גדולות ובדיוק מסיבה זו אנחנו שם״, אומר סרוסי.

החברה הוקמה ביוני 2016 על ידי סרוסי יחד עם דן שמש, מהנדס באינטל לשעבר, המשמש כיום כסמנכ״ל הטכנולוגיה בחברה והיזם הסדרתי יניב ניסנבויים המשמש כיום כסמנכ״ל המוצר בחברה.

סרוסי מכיר את פעילותה של Autodesk מקרוב. החברה הראשונה של סרוסי, VisualTao, שבנתה גרסת ענן למוצר AutoCAD נרכשה בשנת 2009 על ידי Autodesk. בהמשך לרכישה, סרוסי לקח חלק בהקמת פעילות Autodesk בישראל, בבניית מרכז הפיתוח של החברה בתל אביב והיה שותף לניהולו. הוא פרש מ-Autodesk כדי להתמקד ביזמות ובחברה החדשה.

״ישראל היא חממה ובית גידול לחדשנות וקהילת הסטארט-אפים שלה מובילה פריצות דרך בכל הקשור באיך צריך לתכנן, לעצב לבחון ולהביא לשוק מגוון מוצרי IoT,״ אומר סקוט ריס, סגן נשיא למוצרי שירותי ענן ב- Autodesk . ״Autodesk מחויבת לתמיכה בחברות צעירות המקדמות את הייצור הדיגיטלי ומוצרי ה-IoT, כמו במקרה של ההשקעה הקודמת שלנו בחברת Seebo הישראלית, ספקת פלטפורמת ה-IoT, המאפשרת לפתח מוצרי 'האינטרנט של הדברים' בקלות וביעילות. ההשקעה ב- Jumper תשלים ותקל על תהליכי עיצוב מוצרי IoT״.

יוזמת Forge של Autodesk נולדה כמהלך שרותם את כוח מחשוב הענן לטובת התמיכה בעתיד התכנון, ההנדסה והייצור. כחלק מהיוזמה נבנתה גם קרן השקעות בהיקף של של 100 מיליון דולר שנועדה לקדם את הטכנולוגיות החדשניות בתחומי העיצוב, תכנון וייצור. ה-Forge היא מערכת של שירותי ענן הנכנסת לשימוש מייד עם תחילת הפיתוח ומשולבת לכל אורך תהליך הייצור, משלב התכנון, דרך ההנדסה, ההפקה והתפעול, והשימוש בה, מאפשר למפתחים לבנות אפליקציות ענן רבות עוצמה ואינטואיטיביות.

 


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות