קיידנס משיקה ליבת DSP IP חדשה ליישומים עבור שוק הרכב, המעקב, הרחפנים והמחשוב הנייד והלביש

0

החברה חשפה את Tensilica Vision C5 DSP – ליבת DSP IP לרשת עצבית (neural network), הראשונה בתעשייה שהיא עצמאית, מוכללת ומותאמת ליישומי ראייה, מכ"מ/LIDAR ושילוב חיישנים – כולם בעלי דרישה לזמינות גבוהה של מחשוב רשתות עצביות. ה-Vision C5 DSP מיועד לשוקי הרכב, המעקב, הרחפנים והמחשוב הנייד והלביש, ומציע יכולת מחשוב של 1TMAC/sec כדי להפעיל את כל משימות המחשוב של הרשת העצבית.

הרשתות העצביות נהיות יותר ויותר עמוקות ומורכבות ודרישות המחשוב הולכות וגדלות במהירות במקביל. בהתאם לכך, גם הארכיטקטורה של הרשתות העצביות הולכת ומשתנה ללא הרף, כאשר רשתות חדשות מופיעות כל הזמן ויישומים ושווקים חדשים ממשיכים לצוץ ולהתגלות. המגמות הללו מניעות את הצורך בפתרון עיבוד עתיר מחשוב של רשתות עצביות עבור מערכות משובצות, שלא זו בלבד שמצריכות הספק נמוך, אלא גם בעלות יכולת היתכנתות גבוהה ומאפשרות גמישות ורמה נמוכה של סיכון עם התאמה לשימושים עתידיים.

מערכות ראייה מבוססות מצלמה בכלי רכב, ברחפנים ובמערכות אבטחה, מצריכות שני סוגים בסיסיים של מחשוב מותאם ראייה. ראשית, הקלט מהמצלמה משתפר עם השימוש באלגוריתמים מסורתיים של דימות/צילום ממוחשב. שנית, אלגוריתמי זיהוי מבוססי רשת עצבית מבצעים איתור וזיהוי אובייקט. פתרונות קיימים של מאיצי רשת עצבית הם מאיצי חומרה המחוברים ל-DSPs של דימות, כאשר קוד הרשת העצבית מתחלק בין הפעלה של שכבות רשת מסוימות על ה-DSP לבין פריקה של שכבות קונבולוציה של הרשת אל המאיץ. שילוב זה אינו יעיל במיוחד ואף צורך רמות לא הכרחיות של אנרגיה.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות