פרויקט ChildCare למניעת שכחה של ילדים ברכב זכה במקום הראשון ב-IATI Social Impact Weekathon

0

ההאקתון השנתי של האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI), הוקדש השנה לפיתוח פתרונות בעלי השפעה חברתית

מנכ"לית IATI: "ההאקתון החברתי של תעשיית ההייטק בישראל, נועד לקדם מסר של שינוי חברתי באמצעות חדשנות טכנולוגית. זהו מרתון הפיתוח היחיד בעולם שמקיים שיתוף פעולה בין תאגידי טכנולוגיה גלובליים שחלקם אף מתחרים ביניהם"

האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) ערך בשבוע שעבר את ההאקתון השנתי החמישי שלו, IATI Social Impact Weekathon, שהוקדש השנה לפיתוח טכנולוגיות בעלות יכולת השפעה חברתית. בהאקתון השתתפו 35 מפתחות ומפתחים ממרכזי המו"פ בישראל של החברות הרב-לאומיות המובילות: Motorola Solutions, Marvell, HPE SW, HP Indigo, Siemens, Nokia ו-ebay. בהאקתון השתתפו גם מפתחים בוגרי התכנית של עמותת טק-קריירה, המסייעת בהכשרה טכנולוגית של יוצאי אתיופיה וקידום העסקתם בתעשיית ההיי-טק בישראל.

במקום הראשון בתחרות זכה הפרויקט ChildCare למניעת שכחה של ילדים ברכב. הפרויקט מציע פתרון מתקדם וייחודי לתופעה הקשה שגובה את חייהם של 4 ילדים בישראל מדי שנה בממוצע, באמצעות אפליקציה מקורית המשולבת עם חיישני מיקום הממוקמים בכניסה לגן הילדים וברכב של ההורים. חברי הצוות הזוכה הם: מאיר קריכלי, HP Indigo; חיים קספו, מוטורולה; מקסים זמסקי, סימנס; רז זמיר, HP Indigo; רוני גוטמן, מוטורולה.

פרויקטים נוספים שפותחו בהאקתון הם Social Buddy – סייען אישי לילדים על הרצף האוטיסטי; Learners For Learners – פלטפורמה ללמידה מותאמת אישית לתועלת הציבור; Eat Smarter – אפליקציה לניטור מזון במסעדות כדרך לשיפור איכות החיים ובריאות הציבור; ואפליקציה להשבתת הסלולרי בזמן נהיגה.

המיזמים הטכנולוגיים הוצגו באירוע ה-Demo Day שנערך ביום חמישי במשרדי HP Enterprise ביהוד, במעמד מנכ"לית IATI קרין מאיר רובינשטין, יו"ר IATI ארז צור, מנכ"לי חברות הייטק רב-לאומיות, מנהלי קרנות ובכירים נוספים.
מנכ"לית IATI, קרין מאיר רובינשטין: "ההייטק הישראלי מוביל לא רק בחדשנות טכנולוגית, אלא גם ביכולת המיוחדת להניח את התחרות בצד ולשתף פעולה למען שינוי חברתי ויצירת עולם טוב יותר. ההאקתון החברתי של תעשיית ההייטק הישראלית, נועד לקדם מסר של שינוי חברתי באמצעות חדשנות טכנולוגית. אנו שמחים וגאים על כך שעשרות מפתחים ומפתחות מוכשרים משבעה תאגידי טכנולוגיה מהמובילים בעולם, שיתפו פעולה בצוותים מעורבים ויצרו יחד כלים בעלי יכולת השפעה חברתית. זהו מרתון הפיתוח היחיד בעולם שמקיים שיתוף פעולה בין תאגידי טכנולוגיה גלובליים שחלקם אף מתחרים ביניהם".


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות