פלאפון משיקה את פתרון ה-IoT השלם הראשון בישראל:

0

Pelephone IoT
פלאפון משיקה את פתרון ה-IoT השלם הראשון בישראל:
פלטפורמות IoT מתקדמות, רשתות ייעודיות, פתרון מקצה לקצה ושירות Pelephone Car – הדור הבא של הרכב החכם

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון: "מדובר באירוע מכונן בחיי החברה. פלאפון היא החברה היחידה שמציעה פתרון IoT שלם, הכולל רשתות ייעודיות, פלטפורמות מתקדמות ואינטגרציה מלאה ללקוחות"
• פלאפון תספק פתרון 360°, מקצה לקצה הכולל אינטגרציה מלאה, אספקת פתרון טכני שלם וליווי ותמיכה לאורך כל התהליך
• רק פלאפון הפעילה רשתותIoT ייעודיות-Cat–M ,IoT – NBוקומת מספרים ייעודית ל-IoT שאושרה ע"י משרד התקשורת
• פלאפון חברה אל ענקיות הטכנולוגיה המובילות בתחום- IBM, Telit ואריקסון
• השקת Pelephone Car – הדור הבא של הרכב החכם
• פלאפון פונה למספר סקטורים עסקיים: תעשייה, חברות יצרניות, רשתות קמעונאיות, חקלאות, גופי תשתית, קמפוסים ובניינים חכמים וערים חכמות
• החברה תשקיע בפעילות עשרות מיליוני שקלים בשנת 2018 בלבד
• בית פלאפון בגבעתיים הפך לבניין ה-IoT הראשון מסוגו בישראל
חברת פלאפון הודיעה היום (יום ב', 19.2.2018) על השקת פתרון IoT השלם הראשון בישראל: רשת ייעודית, פלטפורמות מתקדמות, שותפות עסקיות מובילות ופתרוןOne Stop Shop מלא לעסקים שיכלול אינטגרציה מלאה – החל מאפיון הצורך, בחירת הפתרון, התקנה, תמיכה ושירות ללקוחות עסקיים. החברה תשקיע במהלך 2018 עשרות מיליוני שקלים.

בסקר מיוחד שערך מכון המחקר IPSOSעבור פלאפון בקרב נסקרים מהקהילה העסקית עלה כי 74% חושבים שה-IoT יאפשר חדשנות וצמיחה לעסק במידה רבה, 59% דיווחו כי בארגון שלהם ישנה כוונה להטמיע פתרונות מסוג IoT, 54% רואים בהטמעת פתרונות IoT צעד חיוני להצלחה עתידית של הארגון וכ-75% ציינו כי הם רואים ערך בעבודה מול גורם אחד שנותן פתרונות IoT 'קצה לקצה'.

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון: "במהלך השנתיים האחרונות הובלנו בפלאפון מהלכים רבים ופורצי דרך במטרה להפוך לחברת הסלולר המובילה והמתקדמת בישראל ועמדנו בכך. השקת פעילות ה-IoT של פלאפון הינה המשך ישיר של פעילות זו. פלאפון היא החברה היחידה שמציגה פתרון שלם, הכולל: רשתות ייעודיות פועלות, פלטפורמות מתקדמות ואינטגרציה מלאה ללקוחות. מדובר באירוע מכונן של החברה".

אילן סיגל, סמנכ"ל שיווק פלאפון: "היום אנחנו יוצאים לדרך. אחרי פעילות הכנה ממושכת – יש לנו פתרון מקצה לקצה, החל מאפיון הצורך, דרך בחירת הפתרון והתקנה ועד תמיכה ושירות ללקוחות עסקיים. אנחנו לא מצהירים על כוונות, אלא על פעילות קיימת ברמה הגבוהה ביותר בישראל. אנחנו גם משיקים את הדור החדש של הרכב – רכב חכם שמעניק חווית משתמש שלמה וייחודית: חיבור בין עולם ה-Wifi והמולטימדיה, לעולם הדיאגנוסטיקה ואיתור הרכב. פלאפון הדור הבא – מתחיל היום".

 

רשתות IoT ייעודיות – פלאפון היחידה כיום שמפעילה שתי רשתותIoT ייעודיות CAT-M וNB-IoT-, בשת"פ חברת אריקסון, המאפשרות:

• יכולת אבטחת מידע גבוהה והגנה מפני מתקפות סייבר
• קצב העברת נתונים תואם לדרישות IoT
• חיסכון משמעותי בצריכת חשמל (עד 10 שנים לסוללה)
• כיסוי סלולרי משופר בתוך בניינים ובאזורים מרוחקים מאנטנות
• קישור למערכות ניהול Big Data
• אינטגרציה עם מערכות שליטה, ניהול ובקרה – IoT Platformתמיכה בניהול היקף יחידות קצה נרחב
פלטפורמת ענן IoT – פלטפורמת ה-IoT של פלאפון היא המתקדמת והמובילה בישראל. הפלטפורמה הוקמה בשותפות עם שתי חברות ענק מהמובילות בתחום ומתבסס על פלטפורמות הענן שלהן. פלאפון משתמשת ב-IBM Cloud ובפלטפורמת IBM Watson IoT, שילוב המאפשר ל-IBM לפרוס בינה מלאכותית באופן מוצלח, ולספק תוצאות טובות יותר ללקוח. חברת IBM מסייעת ליותר מ-6,000 לקוחות IoT לרוחב שש יבשות, כמו גם רשת שותפים נרחבת, הכוללת חברות תקשורת מובילות מרחבי העולם. Telit, מובילה עולמית בתחום ה-IoT, שמציעה לתעשייה את הפרוטפוליו הרחב ביותר של מוצרים ושירותים משולבים עבור פריסות IoT. הרשתות ופלטפורמות ה-IoT בפלאפון נהנות מיכולות סייבר ואבטחת מידע מהתקדמות והמוכחות בעולם.

בפלאפון זיהו שהביקוש והצורך בפתרון IoT חוצה תעשיות וקטגוריות, זאת מבדיקות ובחינת הנעשה בעולם. בחברה בחרו לפעול במס' סקטורים עסקיים בעלי פוטנציאל מימוש גבוה בישראל: מפעלי תעשייה, חקלאות, רשתות קמעונאיות, חברות יצרניות, קמפוסים ובניינים חכמים וערים חכמות. פתרון ה-IoT יאפשר ללקוחות עסקיים וציבוריים לנהל את העסק או הארגון בצורה יעילה יותר, לשפר את השירות והמוצרים, תוך חיסכון במשאבים וצמצום נזקים.

בית IoT הראשון בישראל – החברה הפכה את בית פלאפון בגבעתיים לבניין IoT חכם. במרכז העצבים של החברה מותקנת מערכת שליטה ובקרה המושתת על מאות חיישנים הפזורים בבניין ובסביבתו. המערכת קולטת מידע והתראות
ממכלול פרמטרים שמנוטרים בזמן אמת, בהם: מצלמות אבטחה, ניהול צי רכב, ניהול הסעות עובדים באופן יעיל, ניהול אשפה חכם, השקיה חכמה, מידע על תפוסת חניה, תנאי האוויר ואיכות הסביבה, מעקב אחר הצפות, כמות חומר במכונות ובציוד ועוד. המידע זמין ומנותח בזמן אמת ומאפשר מתן פתרון מהיר, חיסכון כלכלי וניהול כוח אדם בצורה יעילה ומיטבית ושיפור השירות לעובדים.
החברה נכנסת לעולם הרכב ומשיקה את שירות Pelephone Car- הדור הבא של הרכב המחובר

Pelephone Car מעניק לנהג ולנוסע חוויית משתמש שהופכת את הרכב לחכם ומקושר. פלאפון החברה היחידה שמציעה פתרון מלא המשלב בין יתרונות הרכב המחובר, לצד השגחה צמודה על בטיחות וביטחון הנהגים באמצעות חיווי בסמארטפון. השירות מבוסס על רכיב חומרה חכם המתחבר לשקע OBD2 שברכב ובו יש סים סלולרי המנוהל באמצעות אפליקציה. ההתקנה ללקוח פשוטה ביותר ויכולה להתבצע באופן עצמאי ע"י הנהג. השירות פותח בשיתוף עם חברת ואיוסופט.

השירות כולל :
• WiFi in Car- גלישה לנוסעי הרכב המתאפשרת באמצעות מודם סלולרי 4G
• שירותי בידור- שימוש בשירותי המוזיקה והטלוויזיה של פלאפון לנוסעים ברכב
• נהיגה בטוחה – הצגת מידע על התנהגות נהג (קבלת התראות 24/7 על אופן נהיגת הילד /העובד, חריגה ממהירות מותרת, האצות חריגות, בלימות, תאונה ועוד
• מצב הרכב – הצגת מידע דיאגנוסטי ממחשב הרכב בצורה ידידותית ומועילה למשתמש וקבלת מידע על תקלות, טיפולים נדרשים, התראות, צריכת דלק ועוד
• מיקום הרכב – איתור ומעקב אחר מיקום הרכב על גבי מפה

מסקר מיוחד שערך מכון המחקרIPSOS עבור פלאפון עלה כי 86% מהרכבים בישראל לא מחוברים ל-Wifi, 64% מהנסקרים השיבו כי רכב חכם יעניין אותם במידה רבה. באופן פרטני 55% מוצאים עניין רב בחיבור Wifi ברכב, 62% רואים אטרקטיביות גבוהה לאפליקציות מוזיקה ב-Wifi ברכב ו-54% מהורים לילדים מתחת לגיל 18 היו מעוניינים לאפשר צפייה במסכים במושבים האחוריים של המכונית בסטרימינג. עוד נמצא כי 67% הביעו מידה רבה של עניין בקבלת נתוני ביצועי הרכב לסמארטפונים ו-84% ציינו מידה גבוהה של אטרקטיביות בשירות התראה על גניבה או גרירה של הרכב.

בפלאפון מציינים כי הפלטפורמה שמחברת את הרכב לאינטרנט, תאפשר בעתיד לחבר אביזרים, התקנים וחיישנים שונים שיאפשרו לנוסעים ברכב מגוון רחב וחדש של מוצרים, כגון: לחצן מצוקה, מצלמה חכמה, משחקים, רדיו דיגיטלי מבית Radion, ספרים קוליים, חיבור לעולמות הקמעונאות ועוד.

 


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות