סקר חדש: בעיות בניהול מערכות IT עסקיות באירופה, אפריקה והמזה״ת מסתכמות באובדן שנתי של 19 מיליארד אירו בפרודוקטיביות

0

מהסקר, שכלל גם את ישראל, עולה שבעיות הקשורות בניהול לא נכון, או לא מותאם לעסק, של צי המדפסות (דוגמת הצמדות מסורתית להדפסה בלייזר) ׳תורמות׳ לאובדן של 9.7 מיליארד אירו. הסקר אף מגלה כי עובדים הולכים בממוצע 132 מטרים בכל יום כדי לאסוף הדפסות בגלל שימוש במודל המסורתי של צי מדפסות ריכוזי, במקום לעבור למדפסות מותאמות אישית
מחקר חדש שנערך בקרב עסקים באירופה, אפריקה והמזרח התיכון, שכלל את ישראל, חשף שורה של בעיות הקשורות בניהול מערכות IT ובעיקר כאלה הקשורות בטכנולוגיות הדפסה והשימוש בהן. הממצאים מהמחקר, מראים שכל עובד ׳מאבד׳ למעלה משבוע בשנה כתוצאה מכשלי מערכות IT וחומרה. נתון זה משתווה להפסד של 19 מיליארד אירו בפרודוקטיביות. יותר ממחצית ההפסד, כלומר 9.7 מיליארד אירו, מיוחס לכשלים בתחום ניהול ציי המדפסות בארגונים. בעוד שהלוקחים חלק בסקר דיווחו שהשבתת מדפסות בסביבת העבודה של כל אחד אחראית בממוצע לאובדן של 8.5 דקות עבודה ביום, הם גם הודו כי תפקידן של המדפסות ממשיך להיות חיוני הן ליעילות והן לפרודוקטיביות במשרד. המשיבים דיווחו כי להערכתם, הפרודוקטיביות אף תרד יותר ב- 21 אחוז אם לא יהיו מדפסות בעסק. באופן דומה, 88 אחוז אמרו שההדפסה חשובה לתפקודם השוטף.

להערכת אורן פליישר, מנכ״ל Epson ישראל, עסקים יכולים להרוויח בענק אם רק יבדקו את דרכי התנהלות ציי המדפסות שלהם. ״הממצאים מראים שלעסקים רבים אין את הטכנולוגיות, או את נוהלי ההדפסה הטובים ביותר והמתאימים יותר לעסקים שלהם״. להערכת פליישר, כאשר יותר ממחצית מציי המדפסות העסקיות באירופה, אפריקה והמזרח התיכון מורכבת עדיין ממדפסות לייזר, רבים מחמיצים את השיפור בתחזוקה, בפרודוקטיביות וברווח הפיננסי שמציעה טכנולוגיית הזרקת הדיו.

המחקר, שבוצע על ידי חברת המחקר Coleman Parks בחודשים אוקטובר 2016 ועד ינואר 2017, הוזמן על-ידי Epson ולקחו בו חלק 2400 מרואיינים.
"כאשר מביטים בחיסכון המוכח בעלויות והיתרונות האקולוגיים של טכנולוגיית הזרקת דיו, אין פלא שהזרקת דיו עסקית הופכת לאיום רציני על ׳שליטת׳ הלייזר בעסקים", אומר פליישר. "אולם, עסקים רבים עדיין מחמיצים הזדמנויות אלה, כנראה בגלל צי מדפסות שעבר בירושה, או חוסר הבנה בכל הכרוך בהזרקת דיו. המחקר החדש מגלה שרק מחצית 50) אחוז) מהעסקים הטמיעו מערכות IT חדשות כחלק מהחלטה אסטרטגית, כלומר ש- 50 אחוז הנותרים אינם מעריכים במלואן את ההשפעות שיכולות להיות לטכנולוגיות הנכונות על הביצועים ועל השורה התחתונה. לדוגמה, מדפסות Replaceable Ink Pack System‏ (RIPS) המצויידות במיכלי דיו במקום במחסניות, יכולות להפחית עד 100 אחוז מבעיות התחזוקה בהשוואה למוצרי לייזר דומים".

בנוסף לבעיות תחזוקה והשבתה, עלויות הקשורות מבזבוז זמן נובעות מפיזור המדפסות ברחבי הארגון וצורך העובדים ללכת בממוצע 9.4 מטרים בממוצע למדפסת הסמוכה ביותר אליהם, כלומר, שעסקים רבים עדיין פועלים לפי המודל המסורתי של צי מדפסות ריכוזי – בו כל מחלקה משתמשת במדפסת אחת הממוקמת במיקום מרכזי בארגון. מרחק זה מצטבר כאשר מתייחסים לעובדה שהמשיבים מדפיסים 14 פריטים בממוצע ביום – כלומר הליכה מיותרת של 132 מטרים ביום לכל עובד. להערכת פליישר, ניתן
לפתור בעיה זו בקלות באמצעות מודל צי מדפסות מותאם אישית, בו לכל כמה עובדים המקובצים במקום אחד תהיה מדפסת משלהם.

"מודל ההדפסה הריכוזית אינו אידיאלי עבור כל עסק ויש לו מגבלות ברורות", אומר פליישר. "מקומות עבודה מודרניים וקבוצות עבודה קטנות מתאימים יותר לגמישות שמציעים מודלים מותאמים מקומית להדפסה, המסירים את התסכולים והזמן המשויכים לצורך לעזוב את מרחב העבודה כדי לאסוף הדפסות. כל הגורמים האלה משפיעים על המוטיבציה והפרודוקטיביות של העובדים, ובסופו של דבר על יעילות עסקית – כלומר ששינויים קטנים בסוג המדפסת ובמבנה הצי יכולים לספק שינוי גדול בשורה התחתונה".
Epson פיתחה את מדפסות RIPS שלה כדי לסייע לעסקים לנצל יתרונות הנוחות של צי מדפסות מותאם מקומית, אבל עם עלויות ניתנות לחיזוי של מודל ריכוזי. וזאת בנוסף לחיסכון בעלויות ויתרונות אקולוגיים שמציעה הזרקת דיו עסקית – הפחתת עלות ההדפסה ב- 50 אחוז בהשוואה לטכנולוגיית לייזר, ואף צמצום של 96 אחוז בצריכת האנרגיה ו- 94 אחוז בבזבוז .

 


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות