סאפיינס רוכשת את Adaptik האמריקאית תמורת סכום כולל של כ-19.5-22 מיליון דולר

0

סאפיינס מרחיבה את פעילותה בשוק האמריקאי

רוכשת את Adaptik האמריקאית, ספקית תוכנה לניהול ביטוח אלמנטארי

הרכישה הינה צעד נוסף בשורה של רכישות ויוזמות אסטרטגיות שמטרתן לספק לשוק הביטוח בצפון אמריקה פלטפורמה מקיפה, מודרנית ומשולבת של פתרונות דיגיטליים לביטוח אלמנטארי.

הכנסותיה של החברה הנרכשת לשנת 2017 צפויות להסתכם בלמעלה מ-12 מיליון דולר

חברת התוכנה סאפיינס, הנסחרת בבורסות ת"א ונאסד"ק (NASDAQ, TASE: SPNS), ומספקת פתרונות תוכנה לתחום הביטוח והפיננסים, מדווחת כי חתמה על הסכם לרכישת חברת Adaptik האמריקאית, ספקית של תוכנה לניהול ביטוח אלמנטארי (P&C), תמורת סכום כולל של כ-19.5-22 מיליון דולר, בכפוף לביצועים והתחייבות להישאר בחברה. רכישה זו תאפשר לסאפיינס לספק פלטפורמת פתרונות מקיפה ומבוססת דיגיטל לחברות ביטוח אלמנטארי בצפון אמריקה, בנוסף תשפר את מעמדה התחרותי של סאפיינס ותאפשר לחברה להגדיל מהר יותר את נתח השוק שלה בשוק חשוב זה.

חברת Adaptik ממוקמת בפנסילבניה, ומציעה מוצרים לניהול פוליסות וגבייה למבטחים בתחום הביטוח האלמנטארי לניהול ענפי ביטוח פרט וביטוח מסחרי.

רכישה זו הינה האחרונה בשורה של רכישות ויוזמות אסטרטגיות שביצעה סאפיינס, שמטרתן לספק לשוק הביטוח האמריקאי פלטפורמה מקיפה, מודולרית ומשולבת של פתרונות דיגיטליים לעולם הביטוח האלמנטארי. כעת תוכל סאפיינס להציע פלטפורמה מלאה, או לחילופין מודולים עצמאיים, שיעניקו פתרונות לצרכיהם של מבטחים בתחומם, ללא תלות בגודל החברה או בענפי הביטוח בהם היא עוסקת.

עם השלמת העיסקה, הצפויה בסוף פברואר 2018, תהיה Adaptik בבעלות מלאה של סאפיינס.

ההכנסות (Non-GAAP) של Adaptik לשנת 2017 כולה צפויות להסתכם בלמעלה מ-12 מיליון דולר. סאפיינס מצפה שעסקה זו תתרום לרווחי החברה החל משנת 2019.

לדברי רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס, "רכישת אדפטיק סינרגטית ליכולות העכשוויות של סאפיינס, ומאפשרת לנו להציע פלטפורמת ביטוח דיגיטלית, מודרנית ומקיפה יותר לשוק הביטוח האלמנטארי. פלטפורמה זו תהיה שילוב מנצח של שלושה מרכיבים חזקים: Adaptik Policy, Adaptik Billing ו- Stream Claims, יחד עם הפתרונות הדיגיטלים הקיימים של סאפיינס לבינה עסקית ואנליטיקה, פלטפורמת התקשרות דיגיטלית, והטמעה מבוססת ענן "

"אנו ממשיכים להעמיק את פעילותנו בשוק הביטוח בצפון אמריקה, שהינו שוק מרכזי להרחבתה המתוכננת של סאפיינס. במטרה להעניק שירות טוב יותר לשוק המבטחים הקטנים והבינוניים, רכשנו ב-2016 ראת חברת Maximum Processing ואת תוכנת ה-Stingray System שלה,. בהמשך, רכשנו בתחילת 2017 את StoneRiver במטרה להעניק שירות גם לפלח שוק של מבטחים בינוניים וגדולים יותר. כעת, הודות לרכישת Adaptik יאפשרו לנו רכישות אלה לבסס את נוכחותנו בצורה טובה יותר בארה"ב, תוך הרחבת טווח היכולות שלנו המותאמות במיוחד לאזורים מקומיים, ותוך דגש על שווקי ביטוח החיים, הפנסיה והאלמנטארי".

"אנו רואים ברכישה זו צעד חשוב באסטרטגיית צפון אמריקה של סאפיינס ובמיצובה בשוק", אמרה קרלין קרנהאן, ראש הביטוח האלמנטארי של האמריקות בחברת הייעוץ- Celent המתמחה בתחום הביטוח. "על ידי הבאת נקודות החוזק של מוצרי Adaptik ו-StoneRiver סאפיינס מסוגלת להציע פורטפוליו חזק של פתרונות המותאמים היטב לשוק בצפון אמריקה. המשאבים הנוספים שיסופקו על ידי סאפיינס יחזקו את מעמדם התחרותי בשוק ודבר שיאפשר להם להמשיך ולהוסיף יכולות מפתח כאשר לקוחותיהם מתמקדים בהרחבת האסטרטגיות הדיגיטליות שלהם".

לדברי ג'ון פטיט, שותף מייסד ומנכ"ל Adaptik, "כחלק מסאפיינס, צוות Adaptik ולקוחותיו יקבלו גישה למשאבים נרחבים ולרשת עולמית של קשרים ענפים. ע"י שילוב הפתרונות שלנו כחלק מפלטפורמה מובילה, יכולות מערכת ניהול הפוליסות שלנו ומערכת ההחיוב שלנו יהיו מותאמות לעתיד , משולבות ומקיפות. אנו מצפים שהמעבר לסאפיינס יתנהל בצורה יעילה וחלקה שתבטיח מתן שירות יעיל לקהל לקוחותינו".

"חברת Adaptik היתה רכישה אטרקטיבית מאוד עבורנו הודות לפורטפוליו המוצרים שלה, לקהל לקוחותיה ולצוות המנוסה והמוכשר שלה. חברות בתחומי הביטוח האלמנטארי שתרים אחר תצורת מוצרים גמישה, יזכו לשירות טוב יותר בזכות הפלטפורמה החדשה שלנו, המוצעת כחבילה אחת או כמודולים עצמאיים. בנוסף, החברות יוכלו לבחור בין הטמעה מבוססת ענן, לבין האופציה המסורתית יותר. גמישות זו תאפשר לחברות הביטוח להשביע בצורה הטובה ביותר את צרכיהם הפיננסיים והתפעוליים", סיכם על-דור.

הפלטפורמה החדשה והמקיפה שתעניק סאפיינס לשוק הצפון אמריקאי בתחום הביטוח האלמנטארי תכלול מעתה:
 מוצרי ביטוח ותוכן ביטוחי נרחב מוגדרים מראש
 ופתרונות בינה עסקית ואנליטיקה מתקדמים,
 פלטפורמת התקשרות דיגיטלית הכוללת פורטל לקוחות וסוכנים, ופתרונות מובייל, ולמאגר הלקוחות.
 יכולות אינטגרציה מהירות, כולל אינטגרציה מראש לטכנולוגיות מובילות, כגון וידיאו מותאם אישית, Chatbots, בינה מלאכותית ושירותי.machine learning
 ארכיטקטורת API פתוחה עם אינטגרציה קלה מבוססת .קונפיגורציה
 ענן ותוכנה מבוססת שירות כהגדרת פריסה מתפתחת ואסטרטגית.
 פתרון מקיף לעולם ביטוחי משנה.

שיחת ועידה
החברה תקיים שיחת ועידה בה תסקור את רכישת אדפטיק, יחד עם סקירת התוצאות המקדימות של שנת 2017 ותחזית פיננסית לשנת 2018, ביום שני, 12 בפברואר, בשעה 9:00 בבוקר שעון מזרח ארה"ב (16:00 שעון ישראל).
נא להתקשר למספרים הבאים (לפחות 10 דקות לפני המועד המתוכנן) כדי להשתתף:
צפון אמריקה (שיחת חינם): 1-888-668-9141+; בינלאומי: 972-3-9180609 ; בריטניה: 0-800-917-5108.
ניתן להצטרף לשידור החי של השיחה באתר האינטרנט של Sapiens ב: http://www.sapiens.com/investors/presentations-and-webcast/

 


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות