משטרת ישראל מצטרפת ליוזמת No More Ransom

0

15 כלים חדשים לשחרור הצפנה מתוספים ליוזמת המאבק הבינלאומי בתוכנות כופר

9 חודשים לאחר השקת No More Ransom (NMR), מצטרפת גם משטרת ישראל – לצד רשויות אכיפה נוספות – ליוזמת המאבק הבינלאומי בתוכנות כופר. כמו כן, נוספו למיזם כלי פיצוח נוספים שיאפשרו לקורבנות של תוכנות כופר לקבל חזרה את הקבצים שלהם מבלי לשלם לעבריינים
פלטפורמת www.nomoreransom.org זמינה כעת ב- 14 שפות, כולל עברית, ומכילה 39 כלים לשחרור הצפנה. מאז דצמבר, הצליחו יותר מ- 10,000 קורבנות מכל העולם לשחרר את ההצפנה מהמכשירים שלהם הודות לכלים הזמינים בחינם באתר.
יוזמת No More Ransom הושקה ביולי 2016 על ידי משטרת הולנד, היורופול, אינטל סקיוריטי ומעבדת קספרסקי, כשהיא מציגה רמה חדשה של שיתוף פעולה בין רשויות אכיפת החוק והמגזר הפרטי ששילבו כוחות כדי להילחם בתוכנות הכופר. מאז השקת הפרויקט, עשרות שותפים מכל העולם חברו למיזם שנולד סביב ההבנה כי תוכנות כופר הן בעיה עולמית והדרך היחידה לטיפול בהן היא באמצעות שיתוף פעולה בינלאומי.
האתר התרחב וכעת פועל גם בעברית, יחד עם גרמנית, פינלנדית, יפנית, קוריאנית, סלובנית, ספרדית ואוקראינית. שפות אלה מצטרפות אל השפות שכבר היו קיימות באתר: אנגלית, הולנדית, צרפתית, פורטוגזית ורוסית.
שותפים פרטיים וציבוריים חדשים
AVAST, CERT Polska ו- Eleven Paths – יחידת הסייבר של טלפוניקה, הצטרפו לאחרונה ל- No More Ransom – כשהם מעלים את סך השותפים החברים ל- 76. המצטרפים החדשים כוללים את רשויות אכיפת החוק של ישראל, אוסטרליה, בלגיה, האינטרפול, דרום קוריאה, רוסיה ואוקראינה. שותפים נוספים כוללים את Acronis, Crowdstrike, Cyber Security Canada, DataGravity, Deloitte, eco – איגוד תעשיית האינטרנט, ENISA, מאגד הסייבר הגלובלי (GCA), מרכז בקרת הסייבר של יפן (JC2), KUERT Datenrettung Deutschland, Kurt Data Recovery and Information Security, mnemonic, Neutrimo, פורטוגל טלקום, Secura Group, SentinelOne ו- Verizon Enterprise. ישנה גם תמיכה חזקה מקהילת CERT, המיוצגת על ידי AfricaCert, BA-CSIRT (של בואנוס איירס), Centro Nacional de Cibersegurança, Certego Incident Response Team, Cybersecurity מלזיה, וצוות תגובת החירום של יפן (JPCERTCC).
כלים חדשים
15 כלי פיצוח חדשים נוספו לפלטפורמה, אשר מצעים אפשרויות חדשות לשחרור הצפנה מתוכנות הכופר:
AVAST: Alcatraz Decryptor, Bart Decryptor, Crypt888 Decryptor, HiddenTear Decryptor, Noobcrypt Decryptor and Cryptomix Decryptor
Bitdefender: Bart Decryptor
CERT Polska: Cryptomix/Cryptoshield decryptor
Check Point: Merry X-Mas Decryptor and BarRax Decryptor
Eleven Paths – Telefonica Cyber Security Unit: Popcorn Decryptor
Emsisoft: Crypton Decryptor and Damage Decryptor
Kaspersky Lab: Updates on Rakhni and Rannoh Decryptors


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות