"מפתח אבטחה" – להתחברות לפייסבוק

0

פייסבוק לוקחת את אבטחת חשבונות צעד אחד קדימה, בעזרת "מפתח אבטחה" –כל משתמש יכול להירשם עם אבטחה פיזית לחשבון הפייסבוק שלו כך שבפעם הבאה שייכנס אליו לאחר הפעלת אישורי התחברות, יוכל פשוט להקיש על התקן חומרה קטן המתחבר לכונן ה- USB של המחשב. מפתחות אבטחה ניתן לרכוש דרך חברות כמו Yubico, והם תומכים בתקן U2F (Universal Second Factor).
להלן לינק לבלוג פוסט המתאר רכיב זה, ועיקרי הדברים:

מפתח האבטחה מספק מספר יתרונות חשובים:

• הגנה מפני Phishing: ההתחברות שלך למעשה חסינה מפני פישינג, כיון שאינך צריך להזין קוד בעצמך, החומרה מספקת הוכחת הצפנה.
• יכולת פעולה הדדית: מפתחות אבטחה התומכים U2F עובדים היטב לא רק עבור חשבונות פייסבוק –תוכל להשתמש באותו המפתח עבור כל חשבון מקוון נתמך (למשל גוגל, Dropbox, GitHub, Salesforce), וחשבונות אלה יכולים להישאר בטוחים מאחר והמפתח אינו שומר תיעוד של השימוש.
• התחברות מהירה: אם אתה משתמש במפתח אבטחה במחשב השולחני שלך, ההתחברות פשוטה כהקשה על המפתח לאחר שהזנת את סיסמתך.

מפתחות אבטחה עבור התחברות לפייסבוק עובדים כרגע רק עם דפדפני אינטרנט ומכשירי סמארטפון מסוימים, ולכן המשתמש יתבקש לרשום גם שיטת אישור כניסה נוספת, כגון טלפון הנייד שלו. כדי להוסיף מפתח אבטחה מהמחשב, יש להשתמש בגירסה העדכנית של Chrome או Opera. בשלב זה מפתח האבטחה אינו תומך באפליקציית פייסבוק, אבל אם יש לך מכשיר Android עם יכולות NFC עם הגרסה העדכנית ביותר של Chrome ו- Google Authenticator מותקן, אתה יכול להשתמש במפתח תומך ב- NFC כדי להיכנס אליה מתוך אתר האינטרנט של לסמארטפונים.

https://www.facebook.com/help/401566786855239
https://www.facebook.com/notes/facebook-security/security-key-for-safer-logins-with-a-touch/10154125089265766


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות