מטריקס ערכה לעובדיה Hackaton ראשון מסוגו. הצוות הזוכה הציג פתרון חדשני המאפשר שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה

0

לאחר 12 שעות של האקתון לילי: הצוות הזוכה ב- Matrix Hackaton הציג פתרון חדשני המאפשר שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה
מטריקס ערכה לעובדיה האקתון ראשון מסוגו על מנת לעודד חדשנות ויצירתיות
"יצירתיות היא בסך הכל אינטליגנציה שמשתעשעת". המשפט אותו הגה אלברט איינשטיין הוא הקו שהנחה את Matrix Hackaton, שנערך בשבוע שעבר במשרדי החברה בהוד השרון. ההאקתון, שנועד לעודד יצירתיות בקרב עובדי החברה, כמו גם לעודד שיתופי פעולה בין עובדי החברה במטרה לאתר רעיונותת טכנולוגיים חדשניים, נערך במשך 12 שעות אל תוך הלילה, החל מהשעה 18:00 בערב ועד הזריחה ביום ו' בבוקר עם כיבוד ומשקאות לאורך כל הלילה. במהלך ההאקתון פעלו העובדים בתשעה צוותים שונים על מנת לפתח פתרונות ומוצרים בכל תחום בו חפצו.
צוות מנטורים מקצועי ליווה את עבודת הצוותים במהלך הפרויקט, ובתום 12 השעות הוקצה זמן קצוב לכל צוות להצגת התוצר הסופי שלהם. את הפרויקט המנצח בחרו צוות שופטים שהורכב מאנשי מקצוע, משקיעים וחברי הנהלה. במקום הראשון זכה הצוות של דוד שפיגל, ערן רכבי ושמוליק שוקרי מחטיבת הביטחוןן של החברה, שפיתחו שלט רחוק בעל כדור מעקב (track ball) המאפשר לשלוט בטלפון בזמן נהיגה. הפתרון אשר הציגו, שלדברי השופטים עלה על המתחרים בהיותו חדשני, מקורי, הכרחי ויעיל, זיכה אותם בפרסים מפנקים לבחירתם.
בין הפתרונות הנוספים שהוצגו בפני השופטים נכללו: פתרון לבחירה והתאמת בגדים לעיוורי צבעים, אפליקציה להיכרות דרך חברים משותפים, מוצר המנתח DNA ארגוני ומייצר אוטומטית פרופילים לגיוס, מוצר המתחבר לכל מערכות הארגון ומייצר התראות ועוד. מעבר לחדשנות ויעילות, נמדדו הפתרונות לפי אופןן התכנון שלהם וההוצאה אל הפועל תוך בחינת יכולותיהם להתמודד עם אתגרים במהלך ביצוע ולהביא לפתרון בעיה אמיתית תוך מתן ערך מוסף לקהל היעד שלו.
לדברי שירה רז מייזנר, "זהו האקתון ראשון בישראל שנערך על ידי חברת שירותי טכנולוגיה, אשר נועד לאפשר לעובדים של מטריקס לעבוד על פיתוח רעיונות מבוססי טכנולוגיה ובדרך זו גם ליהנות וגם לחשוב מחוץ לקופסא על רעיונות חדשניים ופורצי דרך. ייתכן ומתוך ההאקתון הזה גם יצוץ סטארט אפ מצליח אוו רעיונות שייעלו וישפרו את עבודתם של ארגונים.
לדברי אבישג אלבז, מנהלת משאבי האנוש של מטריקס, "מטריקס מקפידה לשמור על עובדיה מעודכנים בחזית הטכנולוגיה ולחשוב ביצירתיות וזוהי דרך נוספת לעשות זאת בצורה ייחודית וחווייתית. אירוע זה היווה גם הזדמנות לקירוב בין העובדים, לאחר שאחד הצוותים שהשתתפו בתחרות הורכב משמונה נציגיםם מחטיבות, שונות שלא הכירו אחד את השנייה קודם לכן".

 


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות