מוזיאון המדעטק וחברת ההייטק KLA-Tencor משתפות פעולה לקידום פעילות חינוכית חדשנית עבור ילדי מגדל העמק

0

חברת KLA-Tencor ישראל תתרום למדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, 80 אלף שקל, שיושקעו בקידום פעילות חינוכית מדעית-טכנולוגית לילדי מגדל העמק – שם ממוקם מרכז הפיתוח של חברת בקרת השבבים. בלב התוכנית: הכנת ילדי כיתות ו' לחטיבת הביניים, על מנת לשפר את הידע המדעי שלהם ואת כישורי הלמידה כאחד.

שיתוף הפעולה בין KLA-Tencor והמוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל ע"ש דניאל ומטילדה רקנאטי בחיפה, נולד כבר בשנה שעברה תחת מסגרת ה״סיוע לטיפוח דור העתיד של בעלי המקצועות המדעיים וההנדסיים בישראל״. במסגרת השותפות ה׳קהילתית׳, קרוב ל-500 תלמידי כיתות ו׳, תושבי מגדל העמק הוזמנו להשתתף בלמידה חווייתית בימים מרוכזים במדעטק, המרכז החינוכי הגדול במדינה לחינוך מדעי-טכנולוגי בלתי פורמלי, שתסייע להכין אותם להשתתפות במגמות מדעיות וטכנולוגיות בחטיבת הביניים. התוכנית כוללת נושאים מגוונים במיוחד, החל מרובוטיקה וחיתוך בלייזר ועד תעופה ואסטרונומיה.

הפרוייקט המשותף לא זונח גם את תלמידי כיתות א' עד ה' במגדל העמק: הללו יזכו למפגשים במוזיאון, שיותאמו לגילם ויכללו מגוון נושאים, מ״מגנטיות״, דרך ״פעלולי חומרים״ ועד אנרגיה ירוקה. התוכנית תכלול גם תכנים ייחודיים לכיתות חינוך מיוחד.

לדברי אורי תדמור, נשיא ומנכ״ל חברת KLA-Tencor ישראל, עתידה המדעי, הטכנולוגי והכלכלי של מדינת ישראל ייקבע על ידי מי שהיום לומדים בבתי הספר היסודיים. "זו כבר מסורת רבת שנים אצלנו. כמי שמעורים ומעורבים בקהילה בה אנו פועלים, אנחנו מלווים את תלמידי מגדל העמק במסגרות שונות, עם דגש על הלימודים הטכנולוגיים-מדעיים. אני מקווה שלפחות חלקם יצטרפו אלינו בעתיד כמדענים ומהנדסים, ויחזקו את מעמד ההייטק במגדל העמק ובישראל".

חברת KLA-Tencor מייצרת פתרונות למדידה ובקרה של ייצור של שבבים, והיא החברה המובילה בעולם בתחומה, עם סניפים ברחבי העולם. השלוחה הישראלית של החברה ממוקמת במגדל העמק וחגגה בימים אלה 30 שנה להקמתה. מרכז הפיתוח המונה מעל 530 עובדים, ממשיך במגמת הגידול שלו ומגייס בוגרי מוסדות אקדמיים מצטיינים, מדענים ומהנדסים מובילים שישתלבו בצוותי הפיתוח.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות