מדריך חלון "הגדרות" בחלונות 10

1

בחלונות 10 עצבו מחדש את מסך ההגדרות Settings לאפשר ניהול מרכזי של שלל הגדרות המחשב. לפניכם הסברים כלליים על האפשרויות הרבות שקיימות.

החלון מחולק לתשע קטגוריות כשבחלקו העליון תמצאו שדה חיפוש לגישה מהירה להגדרה ספציפית.

System

בחלק זה תמצאו הגדרות הקשורות לתצוגה ומסך, הגדרות יישומים, הגדרות ריבוי יישומים multitasking, מצב שינה, מצב טאבלט, אחסון ועוד

system Settings

Devices

בחלון Devices / התקנים תמצאו הגדרות הקשורות להתקנים כמו מדפסות, סורקים, חיבורי BT בלוטות', הגדרות איות (?) והפעלה אוטומטית של התקנים

DEVICES Settings

 

Network & Internet

בקטגוריה זו נמצאות ההגדרות לחיבורי הרשת, כמו מידע לגבי צריכת נתונים, הגדרות VPN, חייגנים ופרוקסי. הגדרות חומת אש firewall , שעתוף ורשת ביתית.

 Network Settings

 

Personalization

חלון התאמה אישית שאחראי על הגדרות תמונת מסך, צבעים, מסך נעילה, THEMES והגדרות כפתור "התחל" שחזר במתכונת נשופרת (יחסית לחלונות 8).

Personalization Settings

 

Accounts

בחלק "חשבונות" ניתן לשייך חשבון מחשב לחשבון מיקרוסופט, סנכרון הגדרות מחשב להתקנים שונים, הגדרות גישה לרשת ארגונית DOMAIN או AD AZURE  ושיוך חשבונות משפחתיים.

Accounts Settings

 

Time & Language

אזור הגדרות זמן ושפה כשמו כן הוא, הגדרות ברירית מחדל של המערכת ובנוסף הגדרות דיבור לכתיבה text to Speech

time date Settings

 

Ease of Access

הגדרות נגישות אחראי על הקלת השימוש במחשב ללקויי ראיה ושמיעה כמו הגדרות ניגודיות גבוהה, גודל גופני מחשב, זכוכית מגדלת ועוד

ease of access Settings

 

 

Privacy

בחלק הגדרות פרטיות נמצאות האפשרויות לביטול / אפשור שליחת מידע למיקרוסופט (הרבה נתונים נשלחים בתור ברירת מחדל אל החברה) גישה / חסימה של תוכנות להתקנים כמו מצלמה ומיקרופון, יישומים שניגשים לפרטי החשבון שלכם ביניהם גם לוח שנה, אנשי קשר והודעות.

Privacy Settings

 

 

Update & Security

בחלק עדכונים ואבטחה נמצאות ההגדרות של עדכוני מיקרוסופט בו ניתן לקבוע מתי ובאיזה אופן יבוצעו כמו גם מתי יתבצע אתחול למחשב, אקטיבציה למחשב, הגדרות גיבוי ושחזור, הגדרות Windows Defender ושימוש באפשרויות מפתחים.

Update Settings

 

רן אורן


שתף

אודות מחבר

רן אורן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות