לראשונה בישראל: קורס הכנה לאקסלרטור

0

אקסלרטור "ספארק" של מעלות תרשיחא, מוציא "קול קורא" ליזמים מתחום הטכנולוגיה, להשתתף בתכנית מקדימה לאקסלרטור, במטרה להקנות להם את הכלים שיאפשרו להם להתקבל לאקסלרטור בהמשך ולקדם את הפיתוחים הטכנולוגים שלהם.

באקסלרטור 'ספארק' של פארק התעשייה קורן במעלות תרשיחא, זיהו כי יזמים רבים בתחום הטכנולוגיה, אינם בשלים מספיק לעבודה עם אקסלרטור, על אף רצונם וניסיונותיהם להתקבל לתכנית. לכן החליטו בספארק, לייצר תכנית מקדימה להכשרת יזמים להליך עבודה עמם – תכנית לפיתוח רעיונות טכנולוגיים. בסוף התכנית, יוכלו היזמים להמשיך לתכנית האקסלרטור, ללא צורך במיונים נוספים.

"רבים מהיזמים מגיעים אלינו עם רעיון מצוין שעדיין אינו מגובש לכדי מיזם בשלבי פיתוח. במצב כזה הסיוע שמציע האקסלרטור אינו תואם את צרכי היזם", אומרת אלכסנדרה גולדברג, מנהלת החממה לחדשנות הטכנולוגית במעלות תרשיחא . "הבנו שאנשים עם רעיונות מעולים, הרבה פעמים לא יודעים מאיפה להתחיל ליישם. תכנית הפיתוח תאפשר ליזמים החדשים לגשר על הפער ולהתקבל לאקסלרטור בשנה שלאחר מכן".

במהלך התכנית ילמדו היזמים כיצד לזהות הזדמנויות עסקיות בזירה הטכנולוגית, כיצד לגבש תכנית עסקית וכיצד לגייס מימון באמצעות משקיעים. כמו כן, יוצגו בקורסים השונים היבטים משפטיים בניהול עסק, ניהול פיננסי של המיזם, ניהול אפקטיבי של קניין רוחני, ושיווק המיזם במדיות השונות ובפני עסקים המהווים קהל פוטנציאלי.

בסוף התכנית, לאחר שלמדו כיצד לשווק את יוזמתם ואף בנו לשם כך תכנית אסטרטגית בעזרת מנחי הקורסים, תינתן למשתתפי התכנית הזדמנות להציג את רעיונותיהם במצגת עליה עמלו במהלך הקורסים, בפני משקיעים פוטנציאליים. "המטרה שלנו היא לאפשר ליזמים שלא מסוגלים להתקבל לאקסלרטור כעת, את האפשרות לעשות זאת במחזור הבא, ואולי אפילו לבוא מוכנים יותר מהשאר" אומרת אלכסנדרה.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות