לראשונה בישראל בעקבות הביקוש: פורום BIM ישראל יעביר קורסי מנהלי BIM למשרדי תכנון בענף הבניה

0

פורום BIM ישראל, שהוקם לאחרונה ביוזמת החברות תים, אוטודסק, מרכז הבנייה הישראלי ואיגוד המהנדסים, במטרה לייעל את שיטות התכנון והבנייה בישראל, הכריז על פתיחת קורס ייעודי למנהלי BIM במשרדי תכנון (BIM manager ) , שיועבר לראשונה בישראל במטרה להכשיר את קהילת המהנדסים והמתכננים בישראל לתכנן ולנהל פרוייקטי בנייה על בסיס מתודולוגיית וטכנולוגיה זו. השקת הקורס היא פרי עבודה של צוותי פורום BIM ישראל, שבמסגרת עבודתם מצאו שיש חסך בידע והבנת היכולות והיתרונות של מתודולוגיה וטכנולוגיית BIM בקרב קהילת המהנדסים, המתכננים וחברות הבנייה.
הקורס יימשך כ-24 שעות על פני שישה מפגשים של 4 שעות ויתמקד בניהול נכון של מודל הפרויקט על בסיס BIM . בין תכניי הקורס: היכרות עם BIM, סקירה של התפתחות המתודולוגיה בעולם ואימוצה בישראל, קביעת תאימות בין גורמי תכנון וניהול פרויקט, קביעת מערכתי תצוגה לפי רמות וצורכי תכנון, ניהול מערך הרשאות, ניהול רמות פירוט במודל, נהלי אישורים, הזרמת מידע בין המעורבים בפרויקט ועוד.
לדברי אילן ישראל ממייסדי ומובילי פורום BIM ישראל , "העבודה במתודולוגיית BIM טומנת בחובה יתרונות רבים מבחינת מהירות העבודה, דיוק ושיתוף המידע. יחד עם זאת היא דורשת הבנה מעמיקה על מנת ליהנות מיתרונותיה. מתודולוגיה זו אומצה באופן נרחב במספר רב של מדינות כגון: ארה"ב, בריטניה, ספרד, סינגפור ועוד, ואנו מאמינים כי הקניית הידע והכלים ליישומה מתודולוגיה זו גם בישראל יאפשרו אימוץ מהיר יותר של שיטה זו בישראל כתקן מקובל ומחייב שיביא לשיפור משמעותי בתהליכי התכנון והבנייה בישראל".

ישראל מוסיף כי "אנו מזהים ביקוש ועניין רב מצד הגורמים הרלוונטים לקורסים בנושאים אלו ואנו שמחים בחברת תים יחד עם פורום BIM ישראל להוביל תכנים אלו לראשונה כמרכז ידע מוביל בתחום זה".

BIM למידול מידע הבניה, הינה מתודולוגיה חדשנית שאומצה כבר כסטנדרט נבחר בתהליכי התכנון והבניה הציבוריים בארה"ב, קנדה, אנגליה, צרפת, גרמניה, סין ועוד רבות אחרות. בארה"ב לדוגמא כל הבניה הפדרלית מחויבת להיעשות בשיטה זו ובבריטניה החל משנת 2016 התקן הפך למחייב.
מתודולוגיה זו, הנשענת על טכנולוגיה מתקדמת, מאפשרת לקצר את משכי הבנייה ולהוריד עלויות באופן משמעותי בפרויקטי בנייה ותשתית הן עבור חברות הבנייה והתשתיות והן עבור הצרכן הסופי.

מטרת פורום BIM ישראל היא למסד פלטפורמה ייחודית לשיח, שיתוף פעולה, ידע ניסיון ומידע עסקי לטובת ייעול תהליכי תכנון פרויקטים בתחומי הבניה והתשתיות וביצועם באופן מהיר ומדויק יותר באמצעות מתודולוגיית BIM. הפורום שמתכנס אחת לרבעון ומאגד בכירים ואנשי מפתח בתחומי התכנון, הבנייה, התשתיות והנדל"ן בישראל מגופים פרטיים וציבוריים, עוסק בשילוב שיטות עבודה מודרניות וחידושים טכנולוגיים בכל שלבי העבודה על הפרויקט סביב מתודולוגיית BIM.

הקורס יתקיים במרכז ההדרכה של חברת תים, ממייסדות הפורום.

 


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות