כנס המפתחים של מיקרוסופט נפתח אמש בסיאטל: אלו ההכרזות המשמעותיות מהיום הראשון של כנס Build 2017

0

כנס Build השנתי של מיקרוסופט נפתח היום (ד') בסיאטל בנוכחות מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, סקוט גת'רי, סגן הנשיא לענן וארגוני אנטרפרייז, טרי מיירסון, סגן נשיא ל Windows and Devices, הארי שום, סגן נשיא לבינה מלאכותית ולמחקר, בכירים נוספים בארגון וכ-5000 מפתחים מכל העולם ובכלל זה מישראל. בין הנושאים בהם עוסק הכנס: מציאות מדומה, בינה מלאכותית, פיתוח בענן, Visual Studio, כלי הפרודוקטיביות של מיקרוסופט, Windows 10, Big Data ועוד.

 

את דברי הפתיחה נשא סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט שהודיע כי מערכת ההפעלה Windows 10 הגיעה ל-500 מיליון משתמשים פעילים בחודש וביחד, Windows 10, Office365 ו-Azure מציעים למפתחים יותר ממיליארד הזדמנויות לחבר את הפיתוחים שלהם עם לקוחות מיקרוסופט. בנאום שנשא אמר נאדלה:"בעולם של כוח מיחשוב כמעט אינסופי ושל גידול אקספוננציאלי בדאטה, אנחנו מתרכזים במתן אפשרות לכל מפתח לבנות אפליקציות שיתאימו לעידן של ה- Intelligent Cloud  וה-Intelligent Edge."

 

בכנס, מיקרוסופט חשפה פרטים חדשים על שירותי הענן שיסייעו למפתחים לבצע מודרניזציה ליישומים הקיימים שלהם ולפתח פתרונות חדשים. השירותים מאפשרים לכל מפתח לפתח אפליקציות חכמות ומתקדמות בקלות רבה יותר, עם ממשק טבעי למשתמש, יכולות IoT ובינה מלאכותית.

 

בין ההכרזות המרכזיות:

השקת מסד הנתונים Azure Cosmos שנועד לתמוך ביישומים גלובליים עתירי נתונים בענן בתחומים שונים כמו: בינה מלאכותית, IoT ואפליקציות מובייל. השירות מאפשר ביצועים מדהימים, זמינות נתונים חוצה יבשות, עמידות בפני תקלות, תמיכה במגוון ממשקים וצורות מידול נתונים.

שירות בסיסי נתונים מנוהלים חדשים של MySQL ו-PostgreSQL המצטרפים ל-Azure SQL DataBase שיאפשר למפתחים בחירה וגמישות גבוהה לצד אמינות וזמינות

שירותי הבינה המלאכותית (Cognitive Services) כוללים כעת 29 ממשקים שונים כולל אפשרות של התאמה אישית של יכולות הזיהוי וההבנה לעולם התוכן הספציפי של הלקוח.

תצוגה מקדימה (preview) של שירות העברת מסדי נתונים (Oracle ואחרים) לענן.

זמינות מלאה של תוכנת הפיתוח Visual Studio 2017 למשתמשי Mac

תצוגה מקדימה של Azure IoT Edge – טכנולוגייה המרחיבה את יכולות התובנות הדיגיטליות של מחשוב ענן למכשירי הקצה.

הקלת הגישה של מפתחים אל קהל המשתמשים הרחב של Office 365 ע"י כך שכל מפתח יכול כעת לפרסם אפליקציות ל- Microsoft Teams – מרחב העבודה מבוסס הצ'אט של Office 365.

 

רקע נוסף על הכרזות מרכזיות:

שירותים מנוהלים לMySQL  ו Postgres זמינים עכשיו לשימוש ב Azure במסגרת Public Preview!במסגרת אירוע Build, הוכרז כי מפתחי ענן יכולים מעתה להקים בקלות מסדי נתונים מסוג MySQL או Postgres בנוסף לשירות Azure SQL הקיים ולהנות מניהול, הרחבת משאבים וניטור בצורה פשוטה. לפרטים נוספים:

https://azure.microsoft.com/en-us/blog/microsoft-extends-azure-managed-database-services-with-introduction-of-mysql-and-postgresql/

 

מיקרוסופט מציגה את Azure Cosmos DB, מסד נתוניםNoSQL  מנוהל בהיקף גלובלי, עמיד, התומך באוסף של ממשקים פופולריים SQL, mongoDB,   ואפילו gremlin graph API. עם מהירות תגובה של מילישניות וגמישות בבחירה מבין 5 סוגי Consistency, Azure Cosmos DB  מאפשר פריסה לאזורים גאוגרפים חדשים בלחיצת כפתור ובזמן ריצה

(סרטון:Introducing Azure Cosmos DB)  לפרטים נוספים:

https://azure.microsoft.com/en-us/blog/azure-cosmos-db-microsofts-globally-distributed-multi-model-database-service/

 

שירותי Cognitive Service כוללים עתה 29 שירותי בינה מלאכותית המאפשרים למפתחים לבנות בקלות אפליקציות חכמות עם יכולות זיהוי תמונה, פנים דיבור, ניתוח טקסט ווידאו. השירות החדש, Custom Vision Service מאפשר למפתחים לייצר יכולות זיהוי מותאמות לתרחישים ספציפיים. בנוסף, מפתחים יכולים עתה להתנסות ביכולות חדשות באמצעות Cognitive Services Labs. לפרטים נוספים:

https://azure.microsoft.com/en-us/blog/at-build-microsoft-expands-its-cognitive-services-collection-of-intelligent-apis/

יכולות הניהול של משאבי מחשוב ב Azure מתרחבות! במסגרת כנס Build הוצג השילוב של CLI משולב בממשק הגרפי של ה Azure Portal וכן היכולת לשלוט ולנהל את חשבון הענן באמצעות אפליקציית מובייל. לפרטים נוספים:

https://azure.microsoft.com/en-us/blog/azure-app-preview/

https://azure.microsoft.com/en-us/blog/public-preview-of-azure-cloud-shell/

 

Visual Studio    בגרסה למחשבי Mac! מעתה יכולים גם משתמשי Mac להנות מהיתרונות של סביבת הפיתוח המתקדמת של Visual Studio הכוללת גם פיתוח מובייל  cross platform באמצעות Xamarin ובניית אפליקציות לענן בצורה פשוטה.

לפרטים נוספים:https://www.visualstudio.com/vs/visual-studio-mac/


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות