חברת Redwood International Sport הקימה מערך גיבוי, אחסון והתאוששות מבוסס מערכות אחסון ווירטואליזציה של IBM

0

IBM השלימה פרויקט רחב היקף להקמת מערך גיבוי אחסון ופתרון כולל להתאוששות ממצבי אסון בחברת Redwood International Sport. רדווד, הפועלת ממשרדיה בפתח תקווה, הוקמה בשנת 2004 בעקבות זיהוי הצורך במקור מידע מרכזי, שירכז ויספק נתונים לאנשי מקצוע ולעתונאים המסקרים משחקי כדורגל מכל רחבי העולם. מאז התפתחה החברה וכיום היא מספקת שירותים לגורמים המובילים בעולם בשוק המידע המקצועי במגוון ענפי ספורט בינלאומיים. היישומים אותם מפתחת רדווד פועלים בסביבת חלונות. מערך האחסון של רדווד משלב שרתי אחסון מתוצרת IBM מדגמי IBM Storwize V5000 בטכנולוגיית Flash, ו- IBM Storwize V7000, בנפח כולל של כשמונה טרה-בייט. במסגרת מערך זה, פועלים גם שרתי בסיס נתונים ושרתי יישומים המנוהלים על גבי מערך האחסון, בין אם כמכונות וירטואליות ובין אם כמכונות בסיס הנתונים.
לדברי דורון פסקל, מנהל טכנולוגיות המידע של רדווד, הפרויקט נועד ליישם בו-זמנית הן פתרון אחסון שיאפשר זמינות גבוהה לסביבת הייצור והתפעול השוטף, הכוללים מערכות ליבה בסביבות חלונות, ונפחי אחסון של כשמונה טרה בייט – והן פתרון התאוששות ממצבי חירום ואסון (DR). שביעות הרצון מפתרונות האחסון של IBM הפועלים בחברה, ותהליך קפדני של הגדרת דרישות ובחינת חלופות, הובילו את החברה להמשיך באותו קו של אסטרטגיית אחסון, תוך אינטגרציה עם המערכות הקיימות.
"הפרוייקט נועד ללכוד שתי ציפורים במהלך אחד: גיבוי שוטף – והתאוששות ממצבי חירום ואסון. עברנו ממערכת שאיננה מגובה בגיבוי חם, ממערך אחסון בודד שכל נפילה שלו השביתה למעשה את פעילות החברה, וממצב שבו התאוששות ממצב אסון הייתה צפויה להימשך שמונה שעות – לסביבה המבטיחה שרידות גבוהה, המשכיות של הפעילות העסקית, וגיבוי-חם של מערכות הליבה. היופי של המערכת בתצורת פעיל-פעיל, הוא ברמת הביצועים: חוויית המשתמש במקרה של תקלה מגיעה עד לאיבוד של פינג בודד: פחות משניה", אומר פסקל.
על מנת לספק זמינות "שקופה" ורציפה של שירות ללקוחות ולמשתמשים פנימיים, החליטה רדווד לעבור מביצוע גיבויים תקופתיים – לסביבת אחסון חדשה הכוללת גם התאוששות ממצבי אסון, בתצורת זמן אמת שבה כל המערכות פעילות בו-זמנית ומגבות זו את זו (Active-Active). תפעול מערך הגיבוי וההתאוששות מבוצע אוטומטית, בשקיפות מוחלטת – וללא הפרעה לעבודה. כך, המעבר לעבודה על גבי מערך הגיבוי מבוצע בתוך 300 מילי-שניות – ומבלי שהמשתמש יחוש כלל בשינוי בסביבת האחסון.
הקמת סביבת הגיבוי וההתאוששות החדשה כללה הפעלת שתי מערכות אחסון נוספות, אחת באתר התפעול השוטף ואחת באתר הגיבוי. שני האתרים שוכנים בפתח תקווה, ומקושרים זה לזה באמצעות סיב אופטי פרטי של רדווד, אשר נפרס בעבר על מנת לשפר את איכות השירות ללקוחות החברה – ומנוצל עתה גם לצורכי גיבוי. בנוסף, נעשה שימוש בבקר אחסון SVC של IBM, התומך בתצורת אשכול המשלבת את שני האתרים (Geo-Location Cluster). בזכות ארכיטקטורת הפתרון החדש, שופרו גם תהליכי הקצאת משאבי אחסון לפרוייקטים המנוהלים במסגרת החברה, ויועלו תהליכי ניהול האחסון – תוך הפעלת רמה גבוהה של אוטומטיזציה.
הפרויקט נמשך כחצי שנה, ובוצע על ידי רדווד בסיוע IBM.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות