חברות סיניות נוהרות לירושלים, מחפשות את "סוד הייטק הישראלי"

0

משלחת של חמישים נציגים בכירים מחברות סיניות ביקרה במאיץ הסטארטאפים של עזריאלי מכללה להנדסה בירושלים
ביום חמישי, ה-5.4.17 ביקרה בישראל ובעזריאלי מכללה להנדסה ירושלים משלחת של למעלה מחמישים אנשי עסקים סינים ונציגי חברות שונות, ביניהן השלוחות הסיניות של קוקה קולה, קרייזלר ונייקי וגם זאהו יונגוואי, סמנכ"ל ענקית התקשורת וואווי (Huawei).
המשלחת באה לגלות את סוד ההצלחה של תעשיית ההייטק הישראלית והירושלמית, והמודל הייחודי שלה המחבר בצורה הדוקה בין אקדמיה ותעשייה. במסגרת ביקור המשלחת, נפגשו המשתתפים עם מר מיכאל מזרחי, ראש תחום חדשנות ויזמות ומספר יזמים משתתפי ובוגרי תכנית ההאצה, במאיץ הסטארט-אפים AtoBe של המכללה, ונחשפו לפעילות המכללה בנושא יזמות וחדשנות.
המשלחת היא דוגמא חיה למאמצי המכללה להדק את הקשרים עם התעשייה הסינית: מוקדם יותר השבוע התארחה במכללה גם משלחת בת 8 איש של חברת Motian הסינית, המפעילה מאיצים במדינה האסייתית ומעוניינת להקמת מאיץ סיני-ישראלי ייחודי, ולפני כן חברת ההשקעות Creditease, שהשקיעה כבר 30 מיליון דולר בחברות ישראליות שונות ומגייסת כעת קרן נוספת בת 50 מיליון דולר להשקעה בחברות ישראליות נוספות.
פרופ' רוזה אזהרי, נשיאת עזריאלי מכללה להנדסה: "לנו בעזריאלי חשוב שלמהנדסים תהיה נקודת מבט בינלאומית על תחום עיסוקם ומעבר לידע האקדמי גם קשרים חובקי עולם שיאפשרו להם להתעדכן באופן שוטף בנעשה בתחומם, לעבוד היטב בצוותים, להוביל פרויקטים ובמידת הצורך להוביל מיזמים עצמאיים. בתכנית הלימודים במכללה משולבים אופני למידה שונים המחזקים כישורים אלו. המכללה מטפחת מצוינות, יזמות וחדשנות בתכנית הלימודים ובמאיץ העסקי לסטארטפים AtoBe ושמחה על כל קשר בינלאומי בכלל ועם סין בפרט".


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות