המכשיר שיזהיר אתכם אם להגיף את החלונות בעת עבודות הרכבת הקלה

0

עבודות הרכבת הקלה צפויות להביא לגידול בזיהום האויר בתל אביב וסביבתה, ובחלקיקים הקטנים שפוגעים בבריאות בעיקר של ילדים, קשישים, חולים במחלות נשימה ונשים בהריון. מכשיר מדידה ידני יזהיר אתכם כשצריך לסגור את החלונות ולהימנע מלשחק בחוץ.

 

עבודות הרכבת הקלה בתל אביב צפויות להביא לגידול דרמטי בזיהום האויר וכמות החלקיקים המסוכנים בתל אביב וסביבתה. מעבר לעבודות החפירה והקידוח עצמן, תהיה בכל המרחב של גוש דן תנועת משאיות של עפר אליהן יצטרף העשן מהאוטובוסים והמכוניות שישהו זמן רב בפקקים.

 

עיקר הסכנה בזיהום האוויר מקורו בחלקיקים הקטנים, שגודלם הוא 2.5 מיקרון (רבע מילימטר) בלבד ולכן הם יכולים לעוף מרחק רב ממקור הזיהום. הם האחרונים לשקוע על הקרקע והראשונים להתרומם שוב ברוח. בנוסף לבעיות כמו שיעול וגירוי קנה הנשימה והעיניים, חלקם משחררים גם מתכות כבדות כמו עופרת, קדמיום, ונדיום ועוד שעלולים לגרום לתחלואה קשה. מי שחשופים בעיקר לסכנה הם ילדים, קשישים, חולים בדרכי הנשימה ונשים בהריון.

 

חברת אגרולן מרמת הגולן, המתמחה במוצרים ירוקים, מציעה מתקן ידני חדשני שיודע לזהות את כמות החלקיקים באויר בכל רגע. המכשיר מאפשר מדידה של היקף הזיהום בתוך הבית, בבניני המשרדים ובמרחב הפתוח והוא מספק התראה דרך שישה צבעי רקע לדרגות זיהום שונות מירוק לאויר נקי ועד לבורדו לזיהום כבד.

 

עוצמת הזיהום לא צפויה להיות קבועה, שכן היא תלויה בעוצמת ומהירות הרוח וגורמים משתנים נוספים. בעזרת המדידה אפשר להחליט אם להגיף את התריסים, אם אפשר לצאת ולרכב על אופניים או לשחק עם הילדים במגרש.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות