הכינו את האגודלים: Mastercard חושפת כרטיס אשראי עם זיהוי טביעת אצבע ביומטרית למניעת הונאות

0

Mastercard חשפה היום את הדור הבא של כרטיס אשראי ביומטרי המשלב טכנולוגיית שבבים עם טביעת אצבעות על מנת לאמת באופן נוח ובטוח את זהות מחזיק הכרטיס בעת רכישות בחנויות.
הכרטיס החדש מסתמך על טכנולוגיה לסריקת טביעות אצבע המשמשת כיום בתשלומים ניידים ויכולה לשמש גם במסופי EMV (תקן גלובלי לאימות כרטיסי אשראי וחיוב וראשי תיבות של Europay, Mastercard ו- VISA).
את טביעות האצבע האנושיות לא ניתן להעתיק ואמצעי הזיהוי הזה יאפשר למחזיקי כרטיסי האשראי של Mastercard לנהל את חייהם בידיעה שהתשלומים שלהם מוגניםשתשלומיהם מוגנים.

כיצד זה עובד:
בעל הכרטיס מפעיל את כרטיס האשראי שברשותו בתהליך רישום מול המוסד הפיננסי אשר הנפיק את הכרטיס. בתהליך הרישום מומרת טביעת האצבע של בעל הכרטיס לתבנית דיגיטלית מוצפנת המאוחסנת על גבי הכרטיס. כעת הכרטיס מוכן לשימוש בכל מסוף EMV בעולם.
בעת עריכת קניות ותשלום עבורן בחנות, הכרטיס הביומטרי פועל כמו כל כרטיס אשראי אחר המצויד בשבב. בעל הכרטיס מעביר אותו במסוף של הקמעונאי ובמקביל מניח את אצבעו על החיישן המשולב במסוף. ההתאמה של טביעת האצבע לתבנית המוטבעת בכרטיס נבדקת וכאשר יש התאמה העסקה מאושרת. לאורך כל התהליך נותר הכרטיס בידו של הצרכן.
בנוסף, גרסה עתידית של הכרטיס תציע גם שימוש ללא מגע (Contactless), מה שיפשט עוד יותר את תהליך התשלום בקופה ויעשה אותו נוח ביותר. בתי עסק יוכלו למקסם את חוויית הקניות שהם מעניקים ללקוחותיהם מאחר והכרטיס פועל על תשתית קיימת של כרטיסי EMV ואינו מצריך רכישת חומרה חדשה או שדרוגי תוכנה.
אנדרס המברגר מנכ"ל Mastercard ישראל מציין כי אימות זהות ביומטרי בפעולת תשלום באמצעות טביעת אצבע מאשר באופן מוחלט כי האדם המשתמש בכרטיס הוא אכן בעליו. הטכנולוגיה החדשה מסייעת לחברות האשראי באיתור ומניעת תרמיות, מגדילה את שיעורי העסקאות המאושרות, מפחיתה עלויות תפעוליות ומטפחת את נאמנות הלקוחות. הצרכנים רגילים ומעדיפים להשתמש באישור טביעת אצבע לדוגמא בשחרור נעילת הסמרטפון שלהם ולכן זה כל כך טבעי להשתמש בפעולה זו גם בתשלום בכרטיסי האשראי, הוסיף המברגר".
הטכנולוגיה החדשה תבחן לראשונה בדרום אפריקה בשיתוף עם חברת Pick n Pay, (רשת סופרמרקטים גדולה) ועם בנק Absa, חברה בת של ברקליס אפריקה. ניסויים נוספים ייערכו באירופה ובאזור אסיה-פסיפיק בשלב מאוחר יותר.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות