דו"ח IBM: שירותי המשכיות עסקית מנוהלים עשויים לחסוך כ- 400 אלף דולר באירועי אבטחה וזליגת נתונים

0

החברות המפעילות שירותי המשכיות עסקית בשילוב אוטומטיזציה של תהליך ההתאוששות, נהנות מהפחתה של 35% בעלות הממוצעת של כל יום פעילות בו מתגלה זליגת נתונים או בעיית אבטחת מידע

IBM מפרסמת נתונים ממחקר חדש, המעלה כי חברות הנעזרות בשירותי המשכיות עסקית מנוהלים (BCM) ובשירותי התאוששות ממצבי אסון, מצמצמות את הזמן הממוצע הנדרש על מנת לגלות ולהכיל דליפות מידע ב- 78 ימים – המתורגמים לחיסכון של כארבע מאות אלף דולר בכל אירוע אבטחה מהותי. העלות הממוצעת של אירוע זליגת נתונים בארגון הנעזר בשירותי BCM עומדת על 3.35 מיליון דולר, לעומת 3.94 מיליון בארגונים שאינם מפעילים שירותים כאלה. התוצאות התקבלו במחקר בינלאומי רחב היקף, שנערך על ידי מכון Ponemon, בהשתתפות 1,900 מרואיינים מ- 419 חברות ב- 16 מדינות. 226 מתוך 419 החברות שהשתתפו בסקר דיווחו כי הן נעזרות בשירותי BCM בפתרון אירועי אבטחה וזליגת נתונים. 95% מהחברות הנעזרות בשירותים אלה מדווחות על תפקיד משמעותי ביותר (65%) או משמעותי (30%( שמילא שירות ההמשכיות העסקית בפתרון בעיית האבטחה.

לדברי אסף כהן, מנהל תחום תקשורת ב- IBM ישראל:  "יישום אסטרטגיות המשכיות עסקית במענה לאירועי הפרת אבטחה הופך לעניין העומד בצמרת סדר העדיפויות של חברות בכל העולם. אוטומטיזציה ותזמור כולל של תוכניות ההתאוששות ממצבי אסון וההמשכיות העסקית, תסייע לא רק בהגנה על המידע הרגיש הזמין בארגון – אלא גם בשיפור הפריון הכולל, תגבור כושר התחרות בשוק, ואספקת החזר גבוה יותר על ההשקעה לטווח ארוך".

מערכות מבוססות ענן לתיאום ותזמור כושר עמידות ושרידות מספקות יכולות חדשות לארגונים בעידן המחשוב הקוגניטיבי. המחקר מראה כי חברות המפעילות תוכניות המשכיות עסקית המשלבות אוטומטיזציה של תהליך ההתאוששות ותזמור כולל של משאבי הארגון בשוק, נהנות מהפחתה של 35% בעלות הממוצעת של כל יום פעילות בו מתגלה זליגת נתונים או בעיית אבטחת מידע – בהשוואה לחברות אחרות שאינן מפעילות תוכניות כאלה.

תזמור כולל של מערך העמידות ויתירות תשתיות המידע הארגוניות, מבוסס על גישה העושה שימוש בסביבת ענן על מנת להפעיל כלים ותהליכים אוטומטיים לניהול משימות ההמשכיות העסקית. כלים אלה מתוכננים במיוחד לסביבת טכנולוגיות מידע היברידית, תוך הסטת העומסים, מורכבות הניהול ותהליכי הבדיקות השוטפות מאנשי יחידת טכנולוגיות המידע – לתהליכים אוטומטיים לניהול זרימת עבודה המכסים את כל שלבי ההיערכות, הבדיקות וניהול ההתאוששות בעקבות אירוע אבטחה. הפעלת הטכנולוגיות האלה חוסכת זמן הנדרש כיום לניטור וניתוח אירועים, ומשחררת את אנשי המחשוב לביצוע משימות אחרות ולפיתוח יישומים חדשים.

פרטים נוספים:


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות