גיימינג תחרותי בישראל לקראת אליפות ישראל בספורט אלקטרוני שתיפתח בשלישי הקרוב

0

מזכ"ל ה-IESF: "ההשקעה של העמותה לגיימינג תחרותי בסצנה הישראלית תוביל אותה לרמה של קוריאה"

אליפות ישראל בגיימינג תחרותי תתקיים השבוע בארגון חברת ההפקות 4DV ובניהול העמותה לגיימינג תחרותי (ע"ר) • בתוך כך, החלו ההכנות לקראת אליפות העולם למדינות, שאליה יטוסו הזוכים באליפות הישראלית • מזכ"ל הפדרציה: "התאוצה של הסצנה בישראל משתווה למדינות בהן הענף מוכר כענף ספורט"

"אליפות העולם בספורט אלקטרוני" היא אליפות הגיימרים הבינ"ל הנחשבת בארגון ה- IeSF (פדרציית הספורט-האלקטרוני העולמית) היחידה שהקבוצות המשתתפות בה הן נבחרות לאומיות.
השנה תתקיים האליפות התשיעית במספר בעיר פוסן שבקוריאה הדרומית, שנחשבת למובילת ענף הגיימינג התחרותי כבר כשני עשורים, ואליה יגיעו נבחרות מכ-50 מדינות ברחבי העולם, וגם מישראל, המשתתפת בתחרות במסגרת פעילותה של העמותה לגיימינג תחרותי (ע"ר) – איגוד הספורט האלקטרוני הלאומי.

"העמותה היא לא רק ארגון ייצוגי: מטרתנו לאגד את הקבוצות והגיימרים בישראל, חובבים ומקצוענים כאחד, ולתת להם את המעטפת שתאפשר להם להתאמן, לשחק ולשגשג בסצנת ישראלית תוססת ובאירועים בינלאומיים," אומר עידו ברוש, יו"ר העמותה. "נדבך חשוב בעשייה זו הינה השתתפותנו כנבחרת באליפות העולמית, ויצירת מודעות לנבחרת הישראלית והישגיה."

השבוע תגיע לשיאה אליפות ישראל בספורט-אלקטרוני 2017, המתקיימת בכל שנה ע"י העמותה לגיימינג תחרותי בשיתוף גופים שונים, והשנה יחד עם חברת הגיימינג 4DV ובחסות יצרנית המחשבים העולמית ASUS, יצרנית מסכי הגיימינג המובילה AOC, ובשיתוף גופים נוספים בתחום מהארץ ומהעולם.
במסגרת האליפות, יתחרו הגיימרים הטובים בישראל בסדרת משחקי הגמר בכותרים הפופולאריים בישראל, כאשר הזוכים בתחרויות Tekken, League of Legends ו- Counter-Strike יטוסו לייצג את ישראל בקוריאה.
בתוך כך, התראיין מוקדם יותר השנה מזכ"ל הפדרציה העולמית לספורט אלקטרוני (IESF), אלכס לים, לתכנית הליגה של אליפות ישראל ששודרה באינטרנט מאולפן Teenk Space בתל אביב, על הסצנה הישראלית ונקודת המבט של הפדרציה בנושא ההתקדמות של הענף בארץ.

"ראשית מנקודת המבט של הפדרציה, אנו מאוד מרוצים מפעילות העמותה לגיימינג תחרותי בישראל שהיא הארגון שמייצג את מדינת ישראל וענף הספורט-האלקטרוני הישראלי בפדרציה. העמותה עובדת באופן מאוד אקטיבי אפילו בהשוואה לארגונים בהם הענף מוכר על ידי רשויות הספורט," אומר מזכ"ל הפדרציה, אלכס לים. "אנו מפעילים וועדות פנימיות בפדרציה והעמותה הישראלית פעילה בהן באופן קבוע."

המזכ"ל מוסיף כי בנוסף להשקעה של גופים פרטיים בענף בישראל, עבודת העמותה תוביל לצמיחת הסצנה באופן חסר תקדים. "אנחנו יכולים לראות שההשקעה של העמותה משפיעה באופן חיובי למדי על סצנת הספורט האלקטרוני בישראל," הוא אומר, וציין כי "למרות שאין המון שחקנים מקצועיים שהגיעו מישראל לזירה הבינלאומית, כפי שאפשר היה לראות מפעילות של ענפי ספורט מסורתיים יותר, הפעילות הזו [של העמותה הישראלית] יכולה להביא למעורבות יותר גדולה מהצד של רשויות הספורט הלאומיות, מוסדות ציבוריים וזה למעשה מה שיוביל להתפתחות האקו-סיסטם והתשתית הראויה לענף ספורט אלקטרוני פעיל במדינה, ובסופו של דבר יוביל לצמיחתם של שחקנים טובים, מקצועיים ופעילים, אז אני חושב שאפשר לומר שישראל תגיע אפילו לרמה של קוריאה בעתיד הקרוב מאוד."

אליפות ישראל בספורט אלקטרוני תתקיים בין 15-17 (שלישי עד חמישי) באוגוסט, בהיכל התרבות ראשון לציון.

פרטים על אליפות המדינה ניתן למצוא באתר: www.2017.eSports.org.il


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות