גיבוש מדיניות ממוקדת עובדים

0

מאת לימור לרנר, מנהלת משאבי אנוש, קוואלקום ישראל
צוות נלהב, מלא מוטיבציה ומחויב לעבודתו הוא נכס שלא יסולא בפז. לכל חברה יש אינטרס לעודד ולטפח את צוות העובדים. חברה ששואפת לגבש צוות מחויב ומלא מוטיבציה נדרשת להבין מה העובדים מחפשים במקום העבודה שלהם ולנסח מדיניות ארגונית רלוונטית.

תמיד טוב להעצים את הצוות ולהעניק לאנשים קול משמעותי ביצירת סביבת עבודה שמתאימה לצרכים שלהם באמצעות יישום מדיניות מונחית עובדים.

אלה הם כמה גורמים מרכזיים שארגונים צריכים לקחת בחשבון בעת גיבוש מדיניות ארגונית:

- למידה והתפתחות – למידה מתמשכת היא המפתח לקריירה ולצמיחה אישית, והעובד המודרני מצפה לקבל הזדמנויות ללמידה ולהתפתחות בעבודה. שלבו תוכניות הכשרה והדרכה במדיניות משאבי אנוש. הציגו תוכניות הנחיה (mentorship) ויוזמות ספציפיות של אימון למנהיגות. הציעו תוכניות הדרכה והכשרה פורמליות ובלתי פורמליות, על מנת לספק מענה למגוון רחב של אנשים.

- תחושת הישג – יותר ויותר עובדים רוצים לדעת כיצד מאמציהם המקצועיים מקדמים שינוי. חשיפת פרטים הנוגעים לפרויקט כלשהו, שיתוף הצוות במשוב ותגובות מהלקוחות ואפילו הסבר על החלק שממלאת המחלקה שלהם בצמיחה הארגונית הן כולן דרכים מצוינות לחלוק עם העובדים מידע ולתת להם לדעת עד כמה עבודתם חיונית לפעילות הכוללת של הארגון.

- יעוד גדול יותר – חברות טכנולוגיה רבות, אנחנו ביניהן, שותפות בתוכניות קשר עם הקהילה שממנפות את מומחיות הליבה של העובדים. החברות הללו מספקות למהנדסים שלהן הזדמנות להתנדב ולתרום להרחבת המגוון האנושי בתחומים אלה, בתוך שהן מעניקות ליותר תלמידים שלא זוכים לייצוג השראה והזדמנות לבחון קריירה אפשרית בתחומי המדעים.
תכנית התרומות של החברה מתמקדת למשל בחינוך בתחומי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה (STEM).

- איזון בין פנאי לקריירה – חייו של אדם כוללים הרבה יותר מעבודה, ולכל אחד יש משפחה, תחומי עניין ותחביבים. כחלק מסל הרווחה, החברות מציעות אפשרויות קבלת שירותי בריאות וייעוץ במקום העבודה, תמיכה לא פורמלית, וקבוצות עניין ותחביבים – כל אלה יועילו מאוד במאמץ להגברת שביעות הרצון והנאמנות בקרב העובדים.

- גמישות וניידות – הטכנולוגיה שינתה את גבולותיו של מקום העבודה. העובדים של היום מצפים לקבל גישה לעבודה מכל מקום, בכל עת ובאמצעות כל מכשיר. מחלקת משאבי אנוש צריכה לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מחלקת המחשוב, כדי להקל על הניידות ולאפשר גישה למשאבים על פי דרישה.

ככל שהשווקים הופכים תחרותיים יותר, כך מאגר הכשרונות וההון האנושי של הארגון הופך לאחד מהגורמים המבדלים אותו מאחרים. חברה שמציבה את האינטרס של העובדים במרכז המדיניות הארגונית תזכה בצוות מונע ומחוייב, שממוקד בהבטחת הצלחתו המתמשכת של הארגון.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות