בנק סנטנדר הספרדי מפתח אפליקציות iOS ל- 11,000 עובדיו בעזרת כלי MobileFirst IBM

0

בנק סנטנדר מספרד ו- IBM ישתפו פעולה בתכנון ופיתוח חבילת אפליקציות לסביבת iOS בעזרת כלי MobileFirst של IBM, המיועדת לשימוש עובדי הבנק ולתמיכה בתהליך השינוי הדיגיטאלי המקיף העתיד לשנות את פני מכלול שירותיו. האפליקציות יאפשרו רמה גבוהה יותר של תמיכה בלקוחות, ויותקנו ביותר מ- 11,000 מכשירי iOS, תוך שהן משנות את פני הרשתות הפנימיות ותהליכי העבודה של הבנק מול ארגונים גדולים, חברות בינוניות ופרטיות ובתחום הבנקאות הקמעונאית.
סביבת MobileFirst המנוהלת על ידי ד"ר דניאל ילין פותחה ברובה בישראל. MobileFirst מפשטת באופן משמעותי פיתוח אפליקציות מובייל לעסקים ומציעה חבילה של כלים ושירותים הזמינים גם באתר הלקוח וגם בענן. היא מסייעת לעסקים לבנות במהירות יישומים ניידים ומאובטחים המשלבים מחשוב קוגניטיבי. ראשיתה ברכישת הסטארט אפ הישראלי Worklight Foundation על ידי IBM ב- 2012.
לדברי ד"ר דניאל ילין, סגן נשיא לפיתוח פלטפורמת מובייל ב- IBM העולמית ומנהל מעבדת התוכנה של IBM בישראל: "בנק סנטנדר מחויב לעיצוב מחדש של האופן שבו הוא מנהל עסקים, בתהליך המתחיל ביצירת דרכים חדשות המאפשרות לעובדי הבנק לתקשר עם לקוחות עסקיים על מנת להבטיח חוויית בנקאות יוצאת מן הכלל. באמצעות שיתוף הפעולה עם אפל, מעמידה IBM פתרונות מובייל חדשניים, מונחי-נתונים ומוסרת אותם לידי עובדי סנטנדר, תוך העצמת העובדים האלה בעזרת מידע המשנה את האופן שבו הם מציעים שירות ללקוחות".
עובדי בנק סנטנדר ישתמשו במכשירי iPhone ובתוכנה המפותחת בסביבת MobileFirst של IBM על מנת ליהנות מגישה מיידית למידע אודות מוצרים בנקאיים, שירותים ולקוחות – ולהציג המלצות טובות יותר ללקוחות האלה הנוגעות לשימוש במוצרים הבנקאיים המותאמים להם. האפליקציות יעוצבו וייתפרו במיוחד לשירות עובדים במטה הבנק ובשלוחות השונות שלו.
אפליקציה ראשונה המתוכננת להפעלה, תאפשר למנהלי סניפים ולמנהלי אזורים לנטר את האינדיקטורים החשובים ביותר לפעילות הכפופים להם – על מנת לנווט בין יעדים פיננסיים ומדידת ביצועים של מוצרים, לקוחות או אזורים גיאוגרפיים מוגדרים.
אפליקציה אחרת מספקת למשתמשים במכשירי מובייל כלים לחישוב דרישות הון ולניהול סיכונים. מנהלים יוכלו לגשת למאגר הנחיות מדיניות ניהול הסיכונים ולדו"חות ביצועים בתחומי משק ותעשייה בהם פעילים לקוחות הבנק – כמו גם לדו"חות מעודכנים אודות נתונים מקרו-כלכליים רלוונטיים.
IBM תסייע לסנטנדר בתכנון, פיתוח ופריסה מהירה של מספר גדול של אפליקציות iOS, תוך שימוש בשפת התכנות של אפל, Swift. כל אחת מהאפליקציות תשתלב באופן שקוף בעבודה עם מערכות המחשוב הכלל-ארגוניות של הבנק, באופן שיבטיח זרימת נתוני זמן אמת אל המכשיר המוחזק בידי העובד. סנטנדר ממנפת את מודל התכנון והפיתוח Mobile at Scale של IBM, בתהליך העבודה על האפליקציות החדשות. אפליקציות ראשונות צפויות להיות מותקנות כבר באפריל השנה, ונוספות יוצגו בהדרגה לאורך השנתיים הבאות.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות