במשקי בית ניסיוניים בסיאטל טוענים מכשירי היטק באמצעות Wi-Fi

0

טעינה אלחוטית היא לא דבר חדש, אבל זה בדרך כלל דורש מגע ישיר אם לא כבלים. אבל בסיאטל, 6 בתים כבר הוכנו כדי לספק חשמל להתקנים קטנים באמצעות נתבי  Wi-Fi.נתבי  Wi-Fi משדרים רק כאשר יש להם נתונים לשלוח, מה שאומר שמכשירים יכולים לקבל כוח רק כאשר מישהו משתמש באינטרנט. אם יש הפוגה ארוכה בתנועה, מכשירים לא יכולים לקבל את כל הכח שהם צריכים.

חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון בסיאטל התאימו בתים אלה עם מכשירים אשר יכולים להמיר את אנרגית אותות ה- Wi-Fi לחשמל.המרה זו מבוצעת באמצעות מיישר, אשר מנצל את האותות המתנוענעים בזרמי נתונים והופך אותו לזרם ישר, לפני הגדלתו באמצעות ממיר DC-DC.האנרגיה משמשת לצרכים כמו כוח לחיישני טמפרטורה ומצלמות (ברזולוציה נמוכה אמנם). המחקר, שמדגים את המערכות עובדות על פני תקופה של 24 שעות, מתפרסם ב- http://arxiv.org/abs/1505.06815

הקושי העיקרי, לדברי החוקרים, היה אספקה ומסירת כוח קבועה ורציפה.הפתרון המתבקש, שהחוקרים תפסו, היה לשלוח נתוני דמה כל הזמן על מנת לייצר אספקת כוח רציפה – אבל איך שזה נראה ומתפתח כנראה יהיה קל מספיק בעתיד ליצור מערכות חכמות שתוכלנה לבקש להיטען כאשר תהינה זקוקים.


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות