אנג'לה ראוצ'ר, סינופסיס: "ARC EM Safety Islands חוסך עד שנתיים בזמן פיתוח של מערכות על גבי שבב לענף הרכב"

0

ראוצ'ר: "יוזמות והתפתחויות של התקופה האחרונה, בתחום המיועד לאפשר כלי רכב אוטונומיים או חצי אוטונומיים, דורשות השקעה מסיבית ורמת יתר של חדשנות בהתחשבות בהיבטי בטיחות מוגברת, וכן בכדי לענות מלכתחילה על הדרישות והתקנים המחמירים ביותר של ענף הרכב. מערכות מורכבות על גבי שבב (SoC) ותוכנות משובצות (Embedded) הופכים לגורמים קריטיים המאפשרים טכנולוגיות אלה. מפתחי ויצרני שבבים צריכים ספקית כמו סינופסיס, שמשקיעה ומייצרת פתרונות בעלי תכונות בטיחות משופרות בהן ניתן להשתמש בכדי ליצור מכשירים שיעמדו באתגרים חסרי התקדים בתחום הבטיחות".
"מעבדי DesignWare® ARC® EM Safety Islands החדשים של סינופסיס חוסכים שנים בזמן פיתוח של מערכות על גבי שבב (SoCs) שדורשות רמות בטיחות של , ASIL-B ASIL-C ו- ASIL-D לפי תקן ISO 26262". כך אמרה אנג'לה ראוצ'ר, מנהלת קו המוצרים של מעבדי ARC בסינופסיס העולמית. "החיסכון מתבטא בזמן הנדרש לרכישת הידע הרלבנטי, בפיתוח על פי התניות התקן, בווריפיקציה ובהכנה לסרטיפיקציה", הסבירה ראוצ'ר.
ראוצ'ר התייחסה בדבריה להודעתה של סינופסיס בנוגע לזמינותו של ה-DesignWare® ARC® EM Safety Island IP. המוצרים החדשים הם מעבדים דו-ליבתיים העובדים בנעילה סינכרונית מקבילית (dual core lockstep) שממלאים תפקיד חיוני בפיתוח יישומים קריטיים לבטיחות ומזרזים הסמכה ל-ISO 26262 של מערכות על גבי שבב (SoCs) לתחום הרכב. ה-EM Safety Islands מסייעים לפיתוח יישומים דוגמת מערכות סיוע לנהגים (Driver Assistance), מכ"מ וחיישנים.
ה-ARC EM Safety Islands בנויים ומאומתים מראש ובעלי הסמכת ASIL D Ready. מעבדי ה-lockstep הדו-ליבתיים כוללים מוניטורי-חומרה משולבים לבדיקה הדדית של שתי הליבות בעת הרצת התוכנה ובכך מצמצמים את מאמץ הפיתוח שנדרש בכדי להשיג את רמת בטיחות הגבוהה ביותר.
על פי ראוצ'ר, "יוזמות והתפתחויות של התקופה האחרונה, בתחום המיועד לאפשר כלי רכב אוטונומיים או חצי אוטונומיים, דורשות השקעה מסיבית ורמת יתר של חדשנות בהתחשבות בהיבטי בטיחות מוגברת, וכן בכדי לענות מלכתחילה על הדרישות והתקנים המחמירים ביותר של ענף הרכב. מערכות מורכבות על גבי שבב (SoC) ותוכנות משובצות (Embedded) הופכים לגורמים קריטיים המאפשרים טכנולוגיות אלה. מפתחי ויצרני שבבים צריכים ספקית כמו סינופסיס, שמשקיעה ומייצרת פתרונות בעלי תכונות בטיחות משופרות בהן ניתן להשתמש בכדי ליצור מכשירים שיעמדו באתגרים חסרי התקדים בתחום הבטיחות".
ראוצ'ר הבהירה שסינופסיס מציעה לענף קו מוצרי IP וכלים לפיתוח מהיר של מערכות על גבי שבב לרכב, לצד יכולות וריפיקציה בעזרת פתרונות דוגמת Certitude. "פתרון ה- ARC EM Safety Islands מאומת הן עבור כשלים מערכתיים (systematic faults) והן עבור כשלים אקראיים (random faults), מה שמסייע לנבא מה תעשה המערכת בתנאים מסוימים. הפתרון מתאים הן למפתחים של מוצרים חדשים בכלל הענפים שדורשים בדיקת בטיחות דינמית, בפרט בענף הרכב. אחת החוזקות העיקריות של הפתרון שמציעה סינופסיס הוא הפחתת הזמן והמאמץ של הפיתוח, הווריפיקציה והסרטיפיקציה שמאפשרים להביא לשוק הרכב מערכות מאובטחות על גבי שבב".
בנוגע לייחוד של המעבדים החדשים, ציינה ראוצ'ר: "בנינו את מעבדי ה-EM Safety Islands מלמטה למעלה עבור שוק זה. מעבר לכך שהוספנו פיצ'רים לבטיחות חומרה הנדרשים למעבדים והשגנו סרטיפיקציה עצמאית למוכנות ל-ASIL D, אנחנו מתייחדים בכך שאנחנו משתמשים בליבות ARC היעילות שעושות שימוש בעד 60% פחות שטח בהשוואה לליבות מתחרות. כספקית IP מובילה, סינופסיס ידועה ביכולות הווריפיקציה המעולות שלה ובתיעוד של היבטי הבטיחות כחלק מהפתרון הנדרש, שמאפשר מימוש מלא עפ"י התקן".
"סינופסיס מביאה את המעבדים האלה למפתחי האלקטרוניקה לרכב בישראל, לאחר שהענף המקומי עבר התפתחות משמעותית", הוסיף רפי קדם, מנהל מכירות אזורי בכיר בסינופסיס ישראל. "בזכות הצלחת מובילאיי נוצר אקו-סיסטם של פיתוח אלקטרוניקה לרכב שיוצר חדשנות ודינמיקה של פיתוח מואץ של פתרונות חכמים בתחום האלקטרוניקה לרכב. התעשיה מושכת השקעות חדשות שמפתחות טכנולוגיות לרכב אוטונומי ולמכוניות מקושרות (connected cars)".
קדם סיכם: "בסיכומו של דבר אנו רואים שהרבה טכנולוגיות צבאיות וביטחוניות הופכות לישימות יותר הן בענף המובייל והן בענף הרכב. דוגמא אחת לכך היא מיון וזיהוי אוטומטי של חפצים, אנשים וקווי מתאר בכיוון הנסיעה של הרכב ובסביבתו. יכולת זו כבר תורמת ליכולות התראה ולמניעת תאונות. בעתיד הלא כל כך רחוק, היא תסייע לפעולה של כלי רכב אוטונומיים או לכל הפחות חצי אוטונומיים".


שתף

אודות מחבר

Menachem Marom

שינוי גודל גופנים
ניגודיות